Végül csak az Algyő lett a befutó

A Szarvas lett az ezüst-, a Csorvás a bronzérmes.

G.P.

Szarvasi NKK–FKSE-Algyő 29–22 (14–12)

Kézilabda NB II-es bajnoki mérkőzés. Női. Szarvas, 100 néző. V.: Bujdosó, Horváth V.

Szarvas: Juhos – Kovács B. 7, Gábor 5, Szabó T. 7 (1), Raffai-Such 6, Hajdú 2, Bagi. Cs.: Kasik, Pillár (kapusok), Ábrahám, Mester 2, Trnyik, Olasz, Nyerges, Tasgyik. Edző: Száva Flórián. Az Algyő legjobb dobói: Velky, Adacsi, Gercsó 5-5. Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 4/2. Felváltva estek a gólok, de csak a 20. percben vette át a vezetést a szarvasi együttes. Jó iramú volt a mérkőzés, a 48. percben 20–20 volt az állás. Innentől rákapcsoltak a szarvasiak és az 57. percben már hat góllal vezettek. Az őszi algyői találkozót 9 góllal nyerte a Csongrád megyei csapat, vészesen fogyott az összesítésbeli előnyük, ám a hátralévő idő már kevés volt a nagy bravúrra, veresége ellenére is az Algyő lett a bajnok, a Szarvas az ezüstérmes.

Felföldi ISE Újkígyós–Makói KC 28–27 (13–17)

Női. Újkígyós, 50 néző. V.: Kathi, Oláh.

Újkígyós: Domokos R. – LIPTÁK 4, Leszkó, Rákóczi, Márton B. 4 (3), BAKONYI 12 (7), Márton R. 2. Cs.: Markó (kapus), HORVÁTH N. 5, Csomor 1. Edző: Laurinyeczné Buday Veronika. A Makó Legjobb dobója: Antal 7. Kiállítások: 12, ill. 8 perc. Hétméteresek: 11/10, ill. 6/4. Az első félidőben már hat góllal vezetett a vendégcsapat, de az Újkígyós lelkes játékkal visszajött a mérkőzésbe és otthon tartotta a két pontot.

Csorvási SK–Abonyi KC 22–17 (8–9)

Női. Békéscsaba, 100 néző. V.: Hovány, Ubornyák.

Csorvás: Zsiga – Kecskeméti 2 (2), Sajben 1, Réti 2, Madar, Gajdács L. 1, Biró. Cs.: Lévai (kapus), Valaczkai 2, Nagy A. 4, Mitykó 1, Samu, Kurucz, PETROVSZKI 9 (4), Ivanics-Gyemó. Edző: Baráth Lajos. Az Abony legjobb dobója: Tar 5. Kiállítások: 0, ill. 6 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 3/2. A mérkőzést könnyelműen felfogó, már biztos bronzérmes Csorvás csak a 2. félidő második felében tudta bebiztosítani a győzelmet.

Gyulasport NKft.–Szolnoki KCSE 28–21 (14–9)

Női. Gyula, 150 néző. V.: Papp D., Tar.

Gyula: BORSOS – Héjjas 3, Csapó 2, Boruzs 2, Lukoviczki 5 (2),

Markos, Buzási 7. Cs.: Nagy B. (kapus), Nagy N. 2, Rácz 4, Komlósi. Radnóti 3, Szabó L., Asztalos, Gyepes, Csiffáry. Edző: Barna Károly. A Szolnok legjobb dobója: Óvári 5. Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/2, ill. 5/3. Ráijesztettek a hazai csapatra a vendégek, hiszen a 9. percben már 6–2-re vezettek. Egy időkérés után azonban a 20. percben már a Gyula vezetett és az előnyüket a mérkőzés végéig meg is tartották. Megérdemelten tartották otthon a két pontot, bebiztosítva ezzel a 6. helyüket. A gyulai ifjúságiak is győztek, mégpedig közönségszórakoztató játékkal, 54–17-re és megérdemelten vehették át a mérkőzés végén a bronzérmet.

Lajosmizsei UKC–EUbility Group-Békéscsabai ENKSE U21 35–32 (16–18)

Női. Békéscsaba, 50 néző. V.: Major. Szűcs.

Békéscsaba: Horvát – Milyó 4, Hős 5, Predescu 7 (4), Dombi 1, Ekker 7, Török 5. Cs.: Jani (kapus), Laurinyecz, Pap J. 2, Baranka, Láza, Szöllősi, Tokaji, Kánya 1, Vozár. Edző: Szabó Károly. A Lajosmizse legjobb dobója: Márki, Pető, Mertlik M. 7-7. Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 10/8, ill. 4/4. Az első félidőben a Békéscsaba, a másodikban a Lajosmizse irányította a játékot. A nagyobb rutin döntött a hazaiak javára.