2018.12.15. 19:08

Harmadszor is a Nyíregyháza bizonyult a jobbnak

A csabaiak rendre elmentek két-három ponttal, de a Fatum mindig visszajött.

Swietelsky-Békéscsabai RSE–Fatum-Nyíregyháza 2:3 (–22, 6, 21, –13, –13)

Röplabda Extraliga női mérkőzés. Békéscsaba, 1200 néző. V.: Tillmann, Halász. Békéscsaba: Tálas 3, Bokan 14, Bodnár 7, PEROVICS 16, MLINAR 20, Sz. Medics 12. Cs.: Molcsányi (liberó) 1, Szpin, Szedmák 2, Glemboczki. Szakmai igazgató: Kormos Mihály. Nyíregyháza. Kalicsanin 7, VARGA E. 15, O. Medics 8, WHITE 10, FRANCESCO 2, Matics 7. Cs.: Tóth F. (liberó), Szabó L. 1, Ancsin, Brisebois 1. Vezetőedző: Hollósy László.

Az eredmény alakulása. 1. szett: 6:3, 9:6, 9:9, 12:13, 16:17, 21:23. 2. szett: 9:0, 18:2, 24:6. 3. szett: 4:2, 7:7, 13:11, 17:13, 17:18, 23:19. 4. szett: 3:6, 7:17, 9:24. 5. szett: 3:6, 6:6, 6:8, 8:8, 12:11.

Jól kapta el a rajtot a Békéscsaba, 6:3-nál Hollósy László ki is kérte az első idejét. A csabaiak rendre elmentek két-három ponttal, de a Fatum mindig visszajött. Magas színvonalú csata zajlott, mindkét fél nagyon küzdött. Be-becsúszott egy-egy hiba a BRSE játékába, rossz nyitás, hosszú ütés, rossz sánc, minek eredményeképpen 13 pontnál átvette a vezetést a Nyíregyháza, ekkor időt is kért Kormos edző. Egy, a csabaiaknak ítélt pontnál Hollósy László hevesen reklamált a játékvezetőnél, ez a kis közjáték a csabaiakat zavarta meg inkább, és máris újra egyenlő volt az állás. Szorosan alakult a versenyfutás, de a szett végéhez közeledve jobbára a szabolcsiaknál volt az előny. 21:23-as állásnál ismét Kormos Mihálynak kellett kikérni az idejét. A következő pont is a vendégeké lett és Ancsin már a szettgyőzelemért nyithatott, egy sikertelen védekezési kísérlet után hozták is a játszmát.

Nagyon megrázta magát a BRSE a 2. szettben, 7:0-nál Hollósy edző már a 2. idejét kérte ki. A nyírségiek az addig remeklő Tálas Zsuzsanna rossz nyitásának köszönhették a játékrészben az első pontjukat. Mintha nem is ugyanazt a mérkőzést láttuk volna… Lucija Mlinar egy ásszal rombolta le teljesen a vendégek önbizalmát, akik mindössze 6 (!) pontra voltak képesek ebben a játékrészben.

Gyorsan összekapta magát a Fatum, teljesen más arcát mutatta, mint az előző játékban. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, mindkét oldal meglepően sokat hibázott, egyik sem tudott két pontnál nagyobb különbséget kiharcolni. Bokan gyönyörű megmozdulása után kezdett ellépni vendégétől a BRSE (15:12). Maticsék azonban egy 5:0-s szériával újra nagyon kiélezetté tették a csatát (17:18). Aztán jöttek újra a csabaiak (21:18), és az izgalmak. Négy szettlabdája is volt a csabaiaknak, a másodikkal éltek is, és már náluk volt az előny.

A szabolcsiak számára alakult jobban a 4. szett eleje, 5:9-nél Kormos edző időt is kért. Mély hullámvölgybe csúszott a BRSE, mínusz hétnél ismét szükség volt egy-két edzői szóra. Ugyanaz történt a csabaiakkal ebben a szettben, mint a vendégekkel a másodikban. Nagyon simán elbukták a játszmát.

A döntő szett hazai szempontból rosszul kezdődött (3:6), de időkérés után jól folytatódott (6:6), ám a térfélcserénél ismét a Fatum állt jobban. Szorosan alakult a folytatás is, végül egy pontatlan Mlinar ütés után a látogatók szerválhattak a győzelemért, majd egy rossz sánc és a piros mezesek örülhettek, ősszel harmadszor.

Kormos Mihály: – A nyitásokban, a nyitásfogadásokban a mérkőzés nagy részében hullámzó teljesítményt nyújtottunk, amikor ez jól ment, jól is röplabdáztunk. Hollósy László: – Sikerült egy új és jó taktikát kitalálni, ehhez a játékosok hozzátették a szívüket. Teljesítményük emberfeletti volt.