kézilabda

2018.10.22. 14:41

Gyulai győzelem a rangadón

A férfiaknál a Köröstarcsai KSK vezeti a tabellát, a nőknél a Gyulasport NKft. van az első helyen.

NB II.-es férfi kézilabda

Kondorosi KK–Pick Szeged U23 26–37 (15–19)

NB II.-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kondoros, 150 néző. V.: Hovány, Ubornyák.

Kondoros: PANKOTAI – Istenes 4, Raffai 3, KEREKES 6, SIMON 7, Kósa 4 (2), Ravasz. Csere: Gyurcsán (kapus), Tóth 1, Kasnyik V., Kasnyik T., Arnóczki 1. Játékos-edző: Nagy József. A Szeged legjobb góldobói: Szilágyi 9, Csányi 5, Tőkés 5.

Kiállítások: 6, ill. 0 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3.

Az eladott labdák következményeként többször is 4-5 góllal elengedte ellenfelét a Kondoros, de rendezte sorait és visszazárkózott egy gólra, onnan azonban nem sikerült előrébb jutnia. Még a második félidőben is volt ilyen periódus, de később már nehezebben találtak kaput a hazaiak, így végül az előnyüket folyamatosan növelve, megérdemelten vitték haza a két pontot a szegediek.

Mezőtúri AFC–Békéscsabai BDSK 34–25 (16–10)

NB II.-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőtúr, 200 néző. Vezette: Tóth G., Tóth I.

Békéscsaba: Vlcskó B. – Papp L. 2, FEKETE 7, Osgyán B. 6 (2), Morva 2, Felczán 3, Farkas. Csere: Csörgő (kapus), PETROVSZKI G. 2, Fazekas 2, Kucsera, Feledi, Arbel, Osgyán Zs., Nemesi 1. Edző: Labos Tibor. A Mezőtúr legjobb góldobói: Boda 8 (3), Papp K. 6, Soós 5.

Kiállítások: 8, ill. 12 perc + Petrovszki G. kizárva. Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2.

A kolbászfesztivál miatt a csabaiak öt stabil játékosukat is nélkülözni kényszerültek a címvédő otthonában. A tartalékos csapatuk nehezen lendült játékba, különösen a támadásbefejezéseik sikerültek balul, így 5-0-s állásnál Labos Tibor időkérésre kényszerült. A folytatásban rendezték soraikat a látogatók, de így is csak futottak az eredmény után. A második félidő elejét ismét álmosan kezdték, ami meghatározta a mérkőzés kimenetelét. A felforgatott második sor mindent megpróbált a felzárkózás érdekében, de a Mezőtúr stabilan őrizte meg a magabiztos vezetését.

Makói KC–Békéscsabai DKSE 27–35 (13–15)

NB II.-es férfi kézilabda-mérkőzés. Makó, 50 néző. Vezette: Bujdosó M., Horváth V.

Békéscsaba: SZTANCSIK – KÉRI 7, CSUZI 11 (1), Kocsárdi, MURÁNYI 8, Kovács Á. 4, KARÁCS 1. Csere: Mezei (kapus), Molnár G., KOCSOR, Kepenyes 1, Csonki 1, Benkő, Gábor, MASA 2. Edző: Vólent János. A Makó legjobb góldobói: Endrei 8 (2), Vass 6, Berta 5, Novák 5.

Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 2/ 2, ill. 4/1.

Az első félidő viszonylag kiegyenlített játékot, bár ekkor is inkább a vendégek akarata érvényesült, akik gyakorlatilag kezdettől fogva előrébb jártak. A lelkes házigazdák azonban Endrei László gólerős játékának köszönhetően ekkor még szívósan tapadtak. A második félidőre stílust váltottak a csabaiak, és a két beállós játékuk nem igazán feküdt a Maros-partiaknak, védekezésben nem találták ennek az ellenszerét, így a vendégek fokozatosan növelve előnyüket, végül magabiztos győzelmet arattak.

Köröstarcsai KSK–Újkígyós FISE 32–24 (16–12)

NB II.-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőberény, 120 néző. Vezette: Gulybán, Juhász D.

Köröstarcsa: Kiss N. – Kánya 1, POLGÁR T. 7, VARSANDÁN 5, Molnár B. 1, LŐRINCZI 8, Kopcsák. Csere: WAGNER (kapus), BORBÉLY 6 (3), Mészáros 3, Puskás, Schupkégel, Molnár K., Fekete 1, Bánfi. Edző: Molnár Zoltán.

Újkígyós: Ecker G. – Balogh L. 2, Vajna 2, Zubor 2, Balázsházi 2 (1), Lipták 2, Harangozó V. 3. Csere: Mezei M. (kapus), Hegedűs, Skaliczki 4, Bánszki 1, Szőke 1, Csatlós 1 (1), Biri 2, Krám, Dócs Z. 2. Edző: Dézsi Róbert.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2.

Az NB II.-es tabella listavezetője és sereghajtója nagy lendülettel esett egymásnak. Különösen a vendégek játszottak elszántabb stílusban, ennek ellenére a tarcsaiak a 7. percben már 6–2-re vezettek és a folytatásban is igyekeztek tartani ezt az előnyt. A szünet a hazaiaknak kedvezett, mert a folytatásban sorozatban lőtték szebbnél szebb góljaikat, és ezzel a 45. percre el is döntötték a találkozó kimenetelét (27–16). Az utolsó negyedórára mindenki pályára léphetett a tarcsaiak közül, így is tartani tudták az addig kiharcolt előnyt. A közönség jól szórakozott, a vendégeket pedig dicséret illeti, mert az utolsó pillanatig töretlenül küzdöttek. A házigazdák – kihasználva a háromhetes bajnoki szünetet –, készülhetnek a november 11-i, Szeged elleni rangadóra.

NB II.-es női kézilabda

Szarvasi NKK–EUbility Group-Békéscsabai ENKSE U21 28–36 (15–17)

Női. Szarvas, 120 néző. V.: Csige, Körmendi. Szarvas: Jani – Kovács B. 2, Molnár V. 4, Milyó 2, Óvári 6, Raffai-Such 9 (1), Domokos 4. Cs.: Kasik, Juhos (kapusok), Ábrahám, Olasz, Bagi 1, Kiszel, Majoros, Nyerges. Edző: Száva Flórián. Békéscsaba: HORVÁTH – EKKER 8, Predescu 4 (3), Dombi 4, HŐS 7 (2), Baranka 3, TÖRÖK CS. 7. Cs.: Márk (kapus), Kéri 1, Medve, Török 1, Zsibrita, Vozár, Vámos, Egeresi, Kánya 1. Edző: Szabó Károly. Kiállítások: 12, ill. 4 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 5/5.

Az első félidő feléig a szarvasiak vezettek, ám Raffai-Such kiállítása megzavarta a csapatot, a lilák pedig átvették a vezetést. A csabai lendület a 2. felvonásban is megmaradt, és a látottak alapján ilyen arányban is megérdemelten nyertek.

Gyulasport NKft.–K. Szeged SE 34-31 (15-12)

Női. Gyula, 130 néző. V.: Oláh Edit, Szikszay Judit. Gyula: BORSÓS – RÁCZ 1, RADNÓTI 5, SZABÓ R. 6, CSAPÓ 4, PAP ZS. 2, LUKOVICZKI 11 (9). Cs.: Antal X. Varga M. (kapusok), SEMJÉNI H. 4, Szabó L., CSIFFÁRY 1, Boruzs. Edző: Barna Károly. A Szeged legjobb dobói: Sebestény 8, Csányi, Csáky 7-7. Kiállítások: 6, ill. 14 perc+az 60. percben a szegedi csapat edzője kizárva. Hétméteresek: 10/9, ill. 7/3.

Az első percektől kezdve izgalmasan alakult a mérkőzés, a vendégek egy 4-0-s szériával kezdtek, majd a hazaiak egy 5-0-al folytatták. Az 51. percben döntetlen volt az állás, egy perccel a vége előtt a fürdővárosiak birtokolták az előnyt. Az osztály színvonalát messze túlhaladó mérkőzésen a hazaiak olykor magukat sem kímélve fegyelmezetten, a taktikát betartva kézilabdáztak.

Makói KC–Csorvási SK 11–34 (3–18)

Női. Makó, 40 néző. V.: Gyimesi Netta, Horváth Réka. Csorvás: MIKE – BIRÓ 5 (1), SAJBEN 10 (1), Baráth Zs., RÉTI 3, GAJDÁCS L. 6 (1), KURUCZ 6 (4). Cs.: Petrovszki 1, Mitykó 3, Baráth B., Ivanics, Greksza. Edző: Ivanics-Gyemó Anita. A Makó legjobb dobói: Nagy N., Kiefer 4-4. Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 9/8.

A mérkőzés első percétől a csorvásiak akarata érvényesült. A minden csapatrészében jobb vendég együttes győzelme teljesen megérdemelt a szerény képességű hazai gárda ellen.

Mezőtúri AFC-Syngenta-Felföldi ISE Újkígyós 36-28 (18-14)

Női. Mezőtúr, 100 néző. V.: Kovács-Sebők Stefánia, Réti Rebeka. Újkígyós: Markó – MÁRTON R. 8, Laurinyecz 3 (1), Márton B. 2, Rákóczi 1, BAKONYI 8 (1), VOZÁR 5. Cs.: Domokos R. (kapus), Almási, Leszkó 1, Horváth N., Zubán, Sipka, Bogyó. Edző: Laurinyeczné Buday Veronika.

A Mezőtúr legjobb dobója: Négyesi 11, Mike 9. Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/2, ill. 3/2.

Az 1. félidő 20. percéig az újkígyósi gárda diktálta az iramot, ott viszont egy 3-0-s, majd később egy 4-0-s rohammal a hazai csapat fordított és a 2. félidőben 24-15 is volt az eredmény. Sajnálatos, hogy Leszkó Diána vállsérülése kiújult.

PC Trade Szeged KKSE U22-Gyomaendrődi NKSE 22-21 (13-15)

Női. Szeged, 50 néző. V.: Bugyi, Nász. Gyomaendrőd: Botos – Dinya 3, Gyuricza, Farkasinszki Z. 6 (1), Baráth K. 3, Szűcs 5, Farkasinszki M. 2. Cs.: Labát (kapus), Fekécs 2, Gellai, Urbán, Budai. Edző: Lakatos Tibor. A Szeged legjobb dobója: Csáki 7. Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 8/5, ill. 5/1.

A gyomaendrődiek csaknem végig vezettek a mérkőzésen, ám a hajrában heteseket és ziccereket hagytak ki, ezt pedig nem úszhatták meg büntetlenül.

Az NB II. állása

Férfi: 1. Köröstarcsa 12 (169-135), 2. P. Szeged U23 12 (174-143), 3. Bcs. DKSE 10 (182-156), 4. Mezőtúr 8 (168-147), 5. Kunszentmárton 8 (176-178), 6. Bcs. BDSK 6 (174-170), 7. Csongrád 5 (167-179), 8. Kiskunmajsa 4 (167-186), 9. Túrkeve 3 (155-160), 10. Kondoros 2 (150-157), 11. Makó 2 (153-179), 12. Újkígyós 0 (139-184).

Női: 1. Gyula 12 (214-153), 2. Hódmezővásárhely 10 (162-102), 3. Csorvás 8 (144-118), 4. Mezőtúr 6 (135-122), 5. K. Szeged SE 6 (155-147), 6. Békéscsaba U21 6 (153-153), 7. Szarvas 4 (149-145), 8. Bácsalmás 4 (141-151), 9. Szeged U22 4 (128-142), 10. Újkígyós 2 (138-166), 11. Gyomaendrőd 0 (128-144), 12. Makó 0 (96-200).