Asztalitenisz

2023.08.23. 11:48

Szántosi nagy csatában kapott ki

Az olomouci WTT felnőtt versenyen a férfiaknál Szántosi Dávid, a Szarvasi Körös ASE 17 éves játékosa a 16 közé jutásért a soltvadkerti Lei Balázs ellen mérkőzött, aki az előző fordulóban a cseh Moraveket győzte le 3:1-re. Az első szettben 11:7-re nyert a szarvasi fiatal.

Verasztó Lajos

Forrás: Shutterstock

A második játszmában nagy küzdelemben 13:11-re Lei Balázs győzött. A harmadik szettben 4:3-ra még Szatosi vezetett, ám 7:7 után 11:7-re nyert a párosban U15-ös világbajnok soltvadkerti fiatal. A negyedik játszmában erősített Szántosi Dávid, és magabiztosan 11:5-re győzött, ezzel 2:2-re egyenlített. A döntő, ötödik szettben Lei 6:2-re elhúzott, Szántosi 6:6-ra egyenlített. A soltvadkerti fiatal 10:7-es előnyt szerzett, Szántosi 10:10-re még egyenlíteni tudott, de végül 12:10-re Lei nyert, aki így 3:2-re győzött, és jutott a következő fordulóba.