kézilabda

2021.01.21. 20:56

Továbbjutottak a csabaiak a Magyar Kupában

Euronovex USE Újszilvás–EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 25–39 (10–19)

Magyar Kupa női mérkőzés, 3. forduló, Szászberek, zárt kapuk mögött. V.: Kovács G., Papp B. Békéscsaba: Szabó D. – ANDRÓCZKI 7, Petika 6, Radojevics 3 (2), J. Agbaba 4, KUKELY A. 6, Török F. 3. Cs.: Csizmadia (kapus), Giricz 3, Csepregi 1, Iván 3, Bakonyi, Török Cs. 1, Bencsik 1, Gyenes 1. Vezetőedző: Vida Gergő. Az Euronovex legjobb dobói: Kozma 6 (1), Török P. 6, Tóth Zs. 4 (2).

Kiállítások: 8, ill. 14 perc. Hétméteresek: 6/3, ill. 2/2.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–2. 9. p.: 3–5- 10. p.: 5–5. 16. p.: 6–10. 24. p.: 9–15. 34. p.: 14–21. 40. p.: 18–29. 49. p.: 19–32. 52. p.: 22–34. 55. p.: 24–36.

A lila-fehéreknél betegség és sérülés miatt többen hiányoztak, bemutatkozott viszont az ősszel igazolt, szülés után visszatérő szerb válogatott irányító, Radojevics Tamara, aki korábban hazánkban a Kisvárda csapatában szerepelt.

A mérkőzés elején jól tartotta magát z NB II.-es hazai együttes, így a 10. percben 5–5 volt az állás. Ezt követően a vendégek átvették az irányítást, így a 16. percben négy góllal elhúztak (6–10). A házigazdák még három gólra feljöttek (20. p: 9–12), de a félidő hajrája egyértelműen az NB I.-es lila-fehéreké volt, akik a félidőben már kilenc góllal vezettek, így nyugodtan mehettek a pihenőre.

Fordulás után felváltva estek a gólok, a lila-fehéreknél mindenkinek lehetőséget adott Vida Gergő vezetőedző, és a fiatalok éltek is a bizalommal, hiszen Bencsik Bojána, és Gyenes Imola is gólt lőtt. A 36. percben 23–16-os békéscsabai előnyt regisztrálhattunk. A csabaiak sorra lőtték a gólokat, a 40. percben már tizeneggyel vezettek (18–29), amikor a hazaiak edzője, Heller Milán időt kért, hogy próbálja megnyugtatni csapatának tagjait. Ebben az időszakban már kiütközött a vendégek erőnléti fölénye, a Euronovex játékosai egyre inkább fáradtak, és így többet hibáztak, igaz a lefújásig becsületesen küzdöttek. A lila-fehéreknél a fiatal jobbszélső, Andróczki Flóra egyre többször betalált, míg a büntetőket a hosszú kihagyás után visszatért Radojevics értékesítette magabiztosan.

A látottak alapján a Békéscsaba egy edzőmérkőzés jellegű találkozón magabiztosan nyert, és megérdemelten jutott a Magyar Kupa következő fordulójába, de az NB II.-es házigazdáknak sem kell szégyenkezniük, hiszen huszonöt gólt lőttek élvonalbeli ellenfelüknek.

Vida Gergő: – A célunkat elértük, amiért jöttünk a továbbjutás megvan. Készülünk a szerdai székesfehérváriak elleni idegenbeli NB I.-es bajnoki mérkőzésre.