Kézilabda - NB II.

2023.03.20. 14:46

Már dobogón a Szeghalom

Egyetlen NB II.-es Békés vármegyei férficsapatnak sem termett babér a hétvégi fordulóban. A pontszerzéshez a Köröstarcsa állt a legközelebb, de a végén szolnoki ellenfelük örülhetett. A hölgyeknél az öt pályára lépő csapat közül három is győztesen hagyta el a játékteret, az Orosháza és a Békéscsaba a lényegesen esélyesebb ellenféltől szenvedett vereséget.

Gajdács Pál [email protected]

Békési FKC U23 -Mezőtúri AFC

Fotó: Für Henrik-archív

Hajdúszoboszlói KSE–FISE-Újkígyós 31–28 (17–13)

NB II.-es mérkőzés. Férfi. Hajdúszoboszló, 150 néző. V.: Móré, Pásztor. Újkígyós: KISS N. – Harangozó 1, Balogh J. 4, Kádas B., IVANICS 6, Branyiczki 2, Mezei G. 3. Cs.: EKKER (kapus), Endrei, Kerekes 3, FEKETE L. 9 (2), Lipták G., MASA, Müller. Edző: Szabó Zsolt. Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 2/2.

A kígyósiak nem ijedtek meg erősebb ellenfelüktől és szűk negyedórán keresztül tartották a lépést vendéglátójukkal. A Szoboszló egy jó sorozattal ellépett, de a szünet előtt a vendégeknek sikerült négy gólra visszajönniük. A második félidő közepén a hazaiak rákapcsoltak és újra elhúztak. Ivanicsék azonban nem adták fel és küzdenitudásuknak köszönhetően abszolút vállalhatóvá tették a vereséget.

Köröstarcsai KSK–Szolnoki KCSE 27–28 (12–13)

NB II., férfi. Mezőberény, 50 néző. V.: Juhász I., Szilágyi G. Köröstarcsa: Pankotai – KECSKÉS 7 (3), POLGÁR 5, PAP D. 3, Kovács I. 2, Molnár S. 3, Lőrinczi 2. Cs.: Domokos (kapus), Molnár K., Lukács, Bögre, OLÁH 5, Szőke. Játékos-edző: Oláh Gábor. Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2.

Az első félidőben szinte végig a látogatók birtokoltak egy-két gólos előnyt, csak az elején és a végén tudott egy pillanatra vezetni a Tarcsa. A második félidőben fordított a házigazda és a játékrész közepéig tartotta is az előnyét. Nem jött jól a hajrában az addig remeklő tarcsai Kecskés Bence sérülése, s innentől már a szolnokiak domináltak.

Makó KC–Kondorosi KK 38–25 (19–14)

NB II, férfi. Makó, 30 néző. V.: Bujdosó, Horváth V. Kondoros: SZTANCSIK – Istenes L. 6, Ambrus 7, Kovács A. 3, Gazsó, Papp K. 4 (1), Kasnyik T. 2. Cs.: Kondé (kapus), Istenes I. 1, Kasnyik V. 2. Edző: Kósa Balázs. Kiállítások: 2, ill. 8 perc+Gazsó kizárva. Hétméteresek: 1/1, ill. 2/1.

Tizenhét perc játék után még csak három gólnál tartottak az erősen létszámhiányos kondorosiak, azonban a pihenőig rutinos játékosaik segítségével négy gólra visszatornázták magukat. A Makó a második félidő elején faképnél hagyta vendégét, akiknek innen már nem volt erejük a visszakapaszkodásra.

Békési FKC U23–Mezőtúri AFC 33–37 (17–18)

NB II, férfi. Békés, 100 néző. V.: Grézló, Miklós. Békés U23: Nagy-Gáspár – Novák Zs. 3, Gábor 3, Sütő 7, Csige 7 (5), Fekete, Novák E. 4. Cs.: Nagy-Vígh (kapus), Balogh B. 6, Szabó G. 1, Nagy Z. 2 (1), Petrus, Furka, Fábián, Lukács, Murányi Á. Edző: Tar Bence. Kiállítások: 4, ill. 12 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 5/4.

Belekezdett a 10 játékossal érkező Mezőtúr, de ötgólos előnye a játékrész derekára elolvadt. Ismét a túriak következtek, de Novákéknak sikerült szorossá tenni az eredményt. A második felvonásban fej-fej mellett haladtak a csapatok. Rendre a békésiek futottak az eredmény után, sokáig sikeresen, de a hajrában többször is rontottak, amit a vendégek kihasználtak, s végül mindkét pontot elvitték.

Mezőtúri AFC-Syngenta–Szarvasi NKK 23–36 (11–19)

NB II, női. Mezőtúr, 70 néző. V.: Herceg, Piller. Szarvas: Nagy B. – Kovács B. 2 (1), Szöllősi 6 (2), Milyó 2, Hajdu 4, Balogh V. 4, Buzási 9. Cs.: Skorka (kapus), Fodor, Nagy E. 3. Papp, Száva, Tasgyik 3 (1), Trinyik 2, Závoda 1. Edző: Száva Flórián. Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/4, ill 5/4.

A szarvasiak rögtön a mérkőzés elején átvették az irányítást és a 15. percben már öt (4–9), a szünetre Buzási vezérletével nyolc (11–19) gól volt a különbség. A fordulás után sem álltak le a Körös-partiak és már csak a különbség volt a kérdés.

OXXO Energy Orosházi NKC U22–CZ-Gyulasport NKft. 26–32 (11–19)

NB II, női. Orosháza, 80 néző. V.: Serfőző K., Serfőző R. Orosháza U22: Kovács J. – Balaskó 3, Csompora 1, Fehér 1, Igaz 2, Kollár 6, Mészáros 5 (4). Cs.: Szőke (kapus), Bedron 4, Bereznyai 1, Prozlik, Leczkési 1, Szecskó 2. Edző: Nagy Ferenc. Gyula: Antal – Farkasinszki 2, Gelegonya 3, Ilyés 6 (1), Ladics 7, Németh Cs., Nagy P. 4. Cs.: Mike (kapus), Kertes, Kruzsicz, Szabó K., Bányainé Szabó R. 1, Vólent 8 (3), Lukács N. 1. Edző: Zöldi-Tóth Katalin. Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 6/4.

Az orosházi lányok az előző napi magasabb osztályú ifjúsági bajnoki mérkőzéssel a lábukban léptek pályára, ám csupaszív játékukkal igyekeztek megnehezíteni a rutinosabb gyulai csapat dolgát. Mindez 4–4-ig sikerült, a Szögi Tímea nélkül kiálló vendégek a 20. percre már négy, a szünetre nyolcgólos előnyre tettek szert. A fürdővárosiak trénere a második félidőben több alkalommal is a cseresort küldte pályára. A végén ugyan kozmetikázott az eredményen a lelkes orosházi csapat, de végül kijött a két csapat közötti különbség.

PC Trade-Szegedi NKE–Békéscsabai Előre NKSE U23 40–27 (21–14)

NB II, női. Szeged, 50 néző. V.: Kiss Z., Móczár. Békéscsaba U22: PETROVSZKI – Pétervári 2, Majoros 2, SÁNDOR 8, ANCSIN 6, Szöllősi 3, Károlyi. Cs.: Tóth R. 1 (kapus), Csányi, Fazekas 1, Kovács K., Weigert 3 (1), Téglás, Gajdács, Krajcsó, Kiss F. 1. Edző: Fábián Csaba. Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 1/1.

A csabaiak szűk 20 percig jól állták a sarat a bajnokság favoritja ellen, ám ezután már nem tudtak olyan hatékony támadójátékot bemutatni, és a Tisza-partiak egy jó sorozattal alaposan elhúztak. Szünet után tovább nyílt az olló a két csapat között, s hiába javult fel a Békés vármegyei csapat védekezése, faragni nem tudott a hátrányából. A meccs hajrájában még ráhúztak a hazaiak, s végül fölényes győzelmet arattak.

Szeghalmi NKC–Mizse KC 37–18 (20–9)

NB II, női. Szeghalom, 100 néző. V.: Gubó, Gyulai. Szeghalom: TRIFFA – PETRI 11 (2), Hegedűs 5, KOVÁCS Z. 4, KÖRTVÉLYESI 7, TÓTH J. 6, Kiss V. 3. Cs.: Csizmadia (kapus), Szijjártó, Hajzer 1, Csernyeczki, Pincés, Ambrus, Molnár B., Macsári. Edző: Zsadányi Sándor. Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 7/2, ill. 6/4.

Alaposan faképnél hagyta vendégét a Szeghalom, amely negyedóra játék után már 9 találattal vezetett. A vendégeknek volt egy kis fellángolása, de az első játékrész utolsó tíz perce ismét a sárréti csapatról szólt. A fiatal szeghalmi csapat a második félidőben sem vett vissza a tempóból és nagy verést mért a Lajosmizsére.

Az NB II.-es bajnokság állása

Férfi: 1. Törökszentmiklós 29 pont (509–417, 15 mérk.), 2. Mezőtúr 24 (494–424, 15), 3. Makó 23 (474–420, 15), 4. Hajdúszoboszló 21 (479–435, 15), 5. Pick Szeged U23 18 (471–401, 15), 6. Kunszentmárton 11 (453–479, 15), 7. Kondoros 11 (419–466, 15), 8. Köröstarcsa 10 (413–439, 15), 9. Újkígyós 9 (419–469, 15), 10. Berettyó 9 (367–448, 15), 11. Szolnok 8 (407–487, 15), 12. Békési FKC U23 7 (437–487, 15).

Női: 1. Szegedi NKE 29 (504–366, 15 mérk.), 2. ENUSE 26 (483–350, 15), 3. Szeghalom 20 (452–416, 15), 4. Bácsalmás 19 (481–421, 15), 5. Gyulasport 18 (469–387, 15), 6. Szarvas 16 (424–379, 15), 7. Mizse KC 16 (440–449, 15), 8. Békéscsabai ENKSE U22 16 (435–473, 16), 9. Csorvás 8 (356–467, 15), 10. K. Szeged SE 6 (362–458, 15), 11. Orosháza U22 4 (355–468, 15), 12. Mezőtúr 2 (346–473, 15).