Labdarúgás

2022.05.02. 12:06

Nagy esélyt szalasztottak el a gyulai amazonok

Szűkíthetett volna ponthátrányán a Gyulai Amazonok a Nyíregyházi Spartacus ellen az NB II-es női nagypályás labdarúgó-bajnokság Keleti csoportjában, de végül otthonában is győzni tudott a szabolcsi együttes.

Archív fotó: Bencsik Ádám

Fotó: Bencsik_Adam

A 78. percig még joggal reménykedhetett Molnár Zoltánné csapata a szebb kilátásokban. Bár Ranyhóczki Vanda révén a vendégek jutottak előnyhöz a 10. percben, Molnár Ágnes még az első felvonás hajrájában egyenlített, sőt, Lehóczki Noémi a 68. percben be is lőtte a vezetést jelentő találatot. Az utolsó negyedórára azonban már elfáradt a mindössze három cserével kiálló, egyébként az egész találkozón jól küzdő hazai együttes, ennek „eredménye” lett három vendéggól, amit sorrendben Nagy Panna, Varga Vivien Emese és biztossá téve a nyírségi sikert, ismét Nagy Panna szerzett.

Gyulai Amazonok–Nyíregyházi Spartacus 2–4 (1–1)

NB II-es női nagypályás labdarúgó-mérkőzés, Keleti csoport, 28. forduló. Gyula. V.: Tóth Kitti (Szeles Ádám, Barta Norbert István. Gyula: Palócz – Szabó T. (Szappanos), Lovas, Pribék, Molnár Á., Sovány, Szerb, Hack (Lehóczki), Mészáros, Mezei, Csanálosi. Edző: Molnár Zoltánné. G.: Molnár Á. a 37., Lehóczki a 68., ill. Ranyhóczki a 10., Nagy P. a 78., a 89., Varga V. a 81. percben.

A bajnokság állása: 1. KÉSZ-St. Mihály FC 66 pont (142–6, 23 mérk.), 2. Újpest FC 49 (85–19, 21), 3. FC Hatvan 46 (65–26, 22), 4. DVSC-DEAC 46 (100–25, 21), 5. Nyíregyháza Spartacus FC 37 (83–33, 21), 6. Kazincbarcikai SC 32 (41–31, 20), 7. Monori SE 32 (91–34, 21), 8. Gyulai Amazonok 31 (86–53, 21), 9. Nagykáta SE 22 (45–48, 21), 10. Szolnoki MÁV Utánpótlás FC 15 (51–58, 20), 11. Nyírség NSC 15 (44–64, 22), 12. Eger Labdarúgósport Kft. 11 (26–132, 21), 13. Cigánd SE 0 (1–331, 21).