Jól kezdte a rájátszást a Békéscsaba

Mutatjuk a legfrissebb NB II-es férfi kosárlabda mérkőzések eredményeit.

Illusztráció /Shutterstock.com/

Békéscsabai KK-Debreceni EAC II. 105–69 (29–18, 25–13, 29–17, 22–21)

Kosárlabda NB II-es mérkőzés. Férfi. Rájátszás az 1–4. helyért. Békéscsaba. V.: Drenyovszki, Mezei. Békéscsaba: Vágvölgyi 4, Kovács J. 14/12, Szarvas 13/9, Milosevics 15, Hajdu 22. Cs.: Botos, Gura 2, Perák 11, Korcsmáros 10/6, Farkas 6/6, Plavecz 5/3, Czifrák 3/3. Edző: Jancsika Árpád, Frey Tibor. A békéscsabaiak három hét után játszottak ismét bajnoki mérkőzést. Lendületesen kezdtek és a félidőre sikerült magabiztos 23 pontos előnyt kiépíteni. Fordulás után a nagyobb különbségnél kicsit kiengedett a Csaba, így az utolsó negyed szorosabb lett, de így is megérdemelten aratott nagyobb arányú győzelmet. A csabaiaknál Gura Norbert több mint egy éves kihagyás után, sérüléséből felépülve tért vissza a csapatba.

Mezőberényi KK–Gyulai Color KE 92–79 (25–20, 21–18, 26–18, 20–23)

NB II, az 9–12. helyért. Férfi. Mezőberény. V.: Márkus, Czékmán. Mezőberény: Kis S. 12/6, Kis G. 14/6, Földi 9/6, Bánszki 12, Zsíros 21/12. Cs.: Mihácsi 10/6, Sipaki 3, Zolnai 4, Ignácz 7. Edző: Kis Gergő. Gyula: Marschal 15, Osgyáni 12, Beleznai 10/3, Szűcs 10, Hajdú 24. Cs.: Gyarmat 8. Edző: Hajdú Zoltán. A mérkőzés irama és minősége nem volt a legmagasabb színvonalú, ellenben küzdelmes meccset láthattak a kilátogatók. A mérkőzés első percétől végig vezetett a taktikailag fegyelmezett Mezőberény. Nagyobb arányban is nyerhettek volna, ám sok támadólepattanót engedtek a gyulaiaknak, akik második esélyekből sok könnyű kosarat szereztek.

Békéscsabai KK B–BKG-PRIMA Akadémia Debrecen 75–69 (15–16, 23–12, 17–23, 20–18)

NB II, az 9–12. helyért. Férfi. Békéscsaba. V.: Szőcs, Kovács M. Békéscsaba B: Lippai 16, Hajdú 6/3, Oláh 9/3, Karancsi 2, Szűcs 11. Cs.: Vodila 16, Bencsik 13/9, Csák 2, Scherber. Edző: Frey Tibor. A Békéscsaba elsősorban a második negyedben játszott jól és ponterősen a jól harcoló debreceni csapat ellen. A végig koncentrált hazaiak szoros csatában arattak megérdemelt győzelmet.