Galériával

2021.08.08. 17:35

Látványos volt a Kenumaraton Szarvason

Szarvason immáron huszonnegyedik alkalommal rendezték meg a Kenumaratont. A szép napos időben megrendezett, jó hangulatú rendezvényen az egyes kategóriák győztesei különdíjat kaptak, az első három helyezett érem díjazásban részesült. A kenusoknak a táv 21 km volt. Nagy csatát vívtak a SUP, az Outrigger és a Sárkányhajó kategóriákban rajthoz álló egységek is a végső győzelemért.

Verasztó Lajos

A Cervinus Teátrum Művészeti Szolgáltató Közhasznú Nonprofit Kft. által szervezett rendezvényre az ország szinte minden tájáról érkeztek résztvevők, a fővárosból több mint negyvenen szálltak vízre a különböző kategóriákban, de voltak határon túli sportemberek is a mezőnyben.

Altmann Roland főszervezőtől megtudtuk­, hogy az indulók száma 159 volt (104 férfi és 55 nő). Az induló egységek száma 61 volt (22 kenu, 27 SUP, nyolc outrigger, két sárkányhajó, egy kajak, egy kajak kettes). A legidősebb résztvevő a 78 éves paksi Pipa Károly volt, míg a legfiatalabb a tízéves Kepenyes-Darida Zóra (Szarvas).

Fotók: Babák Zoltán

Az abszolút győztes új körrekorddal a Jodó csapata lett (Vajda Béla, Öreglaki Gábor, Szabó Gábor, Szitó Szabolcs), 1:52,12.

Győztesek. Profi 4 kategória (1 egység): Jodó (Vajda Béla, Öreglaki Gábor, Szabó Gábor, Szitó Szabolcs) 1:52,12.

Cég/szervezet kategória (4 egység): Szarvas-Fish (Gábos Árpád, Kovács László, Szín Zsolt, Szopka Róbert) 2:21,42.

Amatőr 3 kategória (2 egység): Rockhajó (Darida Mircea, Darida Kristóf, Molnár Rajmund) 2:12,06.

Amatőr 4 kategória (3 egység): Zöldpázsiti Veteránok (Nagy Sándor, Sinkovicz Norbert, Váncsodi Norbert, Váncsodi Viktor) 2:19,07.

Családi 3 kategória (3 egység): Matuzsálem (Csekő Nikolett, Csekő Imre, Csekő Dávid) 3:01,59.

Családi 4 kategória (4 egység): O és a lányos apák (Szebedinszky-Csernus Olga, Csernus Zsolt, Szebedinszky Péter, Zalán Csaba) 2:28,41.

Dragon 4 kategória (5 egység): Kőba6olj (Dombai Mihály, Kövesdi Oszkár, Fehér Balázs, Varga Zsuzsanna) 2:11,20.

SUP Light (12 km, 25 egység): Kék Villám: Szabó Zénó 1:27,34.

SUP Ultra (21 km, 3 egység): SI: Sindel Imre 2:49,31.

Outrigger páros (18 km, 3 egység): T&J (Török Péter, Jármer Richárd) 1:49,12.

Outrigger egyes (18 km, 5 egység): Outrigger (Pataki András) 1:50,45.

Kajak (12 km, 1 egység): Sendülüdü (Somogyi Gábor) 2:52,27.

Sárkányhajó (Szivornya fordulóval, 12 km, 2 hajó): Dragon Szarvas (Podani Anikó, Szénási Mária, Árvai Mariann, Skorka Andrea, Sztruhár Gábor, Pribelszki Attila, Petrás Rebeka, Nagy Gábor, Borbély László, Kis Brigitta, Gulyás Anita, Szitó Zsuzsa) 1:31,50.