kézilabda

2021.07.18. 16:02

Kukely Annáék Európa-bajnokok lettek

Vasárnap délután a szlovéniai Celjében a junior női kézilabda Európa-bajnokság döntőjében a magyar válogatott Oroszországgal találkozott.

Fotó: PETER CSEH

A mérkőzésen pályára lépett Kukely Anna, az EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE irányító-lövője.

Jól kezdtek a mieink, a 7. percben 5–2-re, a 17. percben 10–6-ra vezettek. A 22. percben már hat gólos volt a magyar előny (13–7). A szünetben 17–11-es magyar vezetést mutatott az eredményjelző. Fordulás után fokozatosan növelték előnyüket a mieink, a 42. percben már 24–15-re vezettek. Az 52. percben a remekül játsszó magyarok előnye már tíz gólra nőtt (28–18).

Fotók: MKSZ – Utánpótlás kézilabda/Facebook

A döntőt végül 31–22-re nyerte teljesen megérdemelten a magyar csapat, és ezzel Európa-bajnoki címet szerzett.

A békéscsabai Kukely Anna a fináléban négy góllal járult hozzá a mieink sikeréhez.