2018.09.28. 19:08

Kikapott a BRSE az első mérkőzésen

Felkészülésének utolsó fontos állomásához érkezett a Békéscsabai RSE női csapata, amely a Cupa 2018 Timisoara elnevezésű négy csapatos tornán vendégszerepel e napokban Temesváron.

A csapat a három nap alatt három mérkőzést vív a CSM Lugoj, a tavalyi Bajnokok Ligája-döntős CSM Volei Alba Blaj és az UVT Agroland Timisoara ellen.

A békéscsabaiak pénteken a CSM Lugoj gárdája ellen kezdtek. Az 1. játszmát a román csapat nyerte. A 2. és a 3. játszma már szorosabban alakult, de a nyitásfogadásból Tálasék nem tudtak hatékonyan támadni, így a lugosiak győztek.

CSM Lugoj (román)–Békéscsabai RSE 3:0 (17, 21, 22)

Cupa 2018 Timisoara nemzetközi női felkészülési torna, Temesvár. Békéscsaba: Tálas, Mlinar, Glemboczki, Perovics, Bodnár, Medics. Cs.: Molcsányi (liberó), Szedmák. Szakmai igazgató: Kormos Mihály.

Eredmény alakulása. 1. szett: 11:12, 18:14. 2. szett: 10:5, 18:9. 3. szett: 8:10, 18:18.

Kormos Mihály: – Közel ötven pontot ajándékoztunk az ellenfélnek, ennyi hibával nem lehet mérkőzést nyerni.

A BRSE szombaton magyar idő szerint este fél 7-kor az UVT Agroland Timișoara ellen játszik.