Duplázás

2022.07.12. 16:31

Elismerően csettintettek a különleges gyulai desszertekre a fővárosban

A budapesti Stefánia Palotában minap megrendezett országos gasztrodiplomáciai, protokolldesszert-versenyen két ezüstérmet szerzett Balogh László cukrászmester, a gyulai Kézműves Cukrászda tulajdonosa. Tányérdesszert-kategóriában fürtösmeggydesszertje, a csomagolható desszerteknél pedig bonbonválogatása nyűgözte le a zsűrit.

Ny. L.

Balogh Lászlónak (balra) Erdélyi Balázs, a Magyar Cukrász Ipartestület szakmai elnöke adta át az elismerést.

A rendezvényen Nobilis Márton, az Agrárminisztérium élelmiszeriparért és kereskedelempolitikáért felelős államtitkára elmondta, a verseny küldetése, hogy felhívja a figyelmet a különleges desszertjeink tradicionális értékeire. Kiemelte, az Agárminisztérium elkötelezett abban, hogy a magyar családok asztalára biztonságos, kiváló minőségű élelmiszerek kerülhessenek nap, mint nap hazai termelőktől és feldolgozóktól, amelyhez segítséget nyújt a Magyar Élelmiszerkönyv is.

– Ennek célja, hogy a hazánkban hagyományosan előállított és ismert élelmiszerek jó minőségben készüljenek és a fogyasztók tisztességes tájékoztatást kapjanak a termékek minőségéről és a beltartalmi értékeiről egyaránt – tette hozzá az államtitkár.

 Szavai szerint a szabályozás segíti a jó minőségű élelmiszerek térhódítását, illetve a gyengébb minőségű élelmiszerek visszaszorítását.

A Magyar Élelmiszerkönyv cukrász vonatkozásának előírásai között hagyományőrző cukrászati termékekre vonatkozók is megtalálhatók. A szabályozott termékek között szerepel többek között a Dobostorta, az Esterházy-torta, az Esterházy-szelet, a Rigójancsi, a krémes és a francia krémes is.
A Magyar Cukrász Ipartestület, a Nemzeti Protokoll Szakemberek Szervezete, a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum gasztrodiplomáciai desszert-pályázata „a legnagyobb magyart” helyezte középpontba, így az esemény kategóriagyőztes desszertje viselheti Széchenyi nevét – hangsúlyozta Nobilis Márton.

– Széchenyi István rendkívüli élete a legnagyobb vállaláson alapult, arra törekedett, hogy nemzetünk szellemi és gazdasági életét is megújítsa. Tetteit, munkásságát még felsorolni is nehéz, elég szűkebb környezetünkre, az agráriumra gondolnunk, amely számtalan szálon kötődik a tevékenységéhez – emelte ki Nobilis Márton. Emlékeztetett, hogy Széchenyi álmodta meg a Magyar Tudományos Akadémiát, hívta életre az első mezőgazdasági bemutatót – amelynek ma az OMÉK az utódja –, támogatta a lótenyésztést és segítette a mezőgazdaság modernizációját. 

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a beol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában