2016.12.29. 20:04

Győzelemmel búcsúztak a csabai lányok

Jól kezdtek a békéscsabai lányok, de a fővárosi együttes sem hagyta magát. Viszont a BRSE kézben tartotta a játékot.

Linamar-Békéscsabai RSE—Vasas Óbuda 3:0 (16, 14, 19)
Röplabda Közép-európai Liga női mérkőzés, Békéscsaba, 1600 néző. V.: Bardic, Muha (horvátok). Békéscsaba: Tálas, Matics, Bodnár, Soós, Szakmáry, Clement. Cs.: Szpin (liberó), Ludmán, Petrenkó. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics. Vasas Óbuda: Kuntura, Sklar, Szedmák, Hardy, Rountree, Török. Cs.: Lévai, Bánlaki (liberók), Pekárik, Durst, Németh A., Kiss G., Vezetőedző: Jókay Zoltán.
Az eredmény alakulása. 1. szett: 6:0, 8:1, 9:4, 12:4, 12:10, 14:10, 16:12, 19:13, 19:15, 23:16. 2. szett: 3:0, 3:3, 7:4, 9:6, 12:7, 14:8, 18:9, 20:10, 22:11. 3. szett: 3:3, 8:4, 13:7, 16:7, 16:10, 19:12, 20:19, 23:19.

Szerdán este találkozott a Vasas Óbuda a szlovén Calcit Ljubljanával a női röplabda Közép-európai Liga alapszakaszában. Eredmény: Calcit Ljubljana (szlovén)—Vasas Óbuda 3:1 (14, 23, –19, 18).

Megállapodtak a felek, így hivatalosak a dátumok, amikor a Linamar-Békéscsabai RSE és a szerb Jedinstvo Stara Pazova csapatai összecsapnak a CEV Kupa legjobb 16 közé jutásért. Az első találkozót Szerbiában rendezik, 2017. január 11-én, 19 órától. A visszavágó Békéscsabán lesz, 2017. január 25-én, 18 órakor.

A csapattal kapcsolatos hír, hogy Godó Panni a Vasas elleni junior mérkőzésen bokaszalag szakadást szenvedett, így néhány hetes kihagyás vár rá. Csengeri Petra gerincsérv miatt akár több hónapra is harcképtelenné vált. A klub menedzsmentje már dolgozik az ügy megoldásán, és tárgyalásokat folytatnak a keret megerősítése érdekében. Jó hír, hogy a betegséggel és erőnléti problémákkal küzdő Anna Nazarenko állapota fokozatosan javul, így eldőlt, hogy a center a szezon végéig a klubot erősíti.

Jól kezdtek a békéscsabai lányok, és 6:0-ra elhúztak. A folytatásban 9:4-re feljött a fővárosi együttes, majd 12:4-es előnyt szerzett a BRSE. A vendégek 12:8-ra felzárkóztak, így Szasa Nedeljkovics időt kért. A hazaiak kézben tartották a játékot, és végül magabiztosan nyerték a szettet.

A második szettben 3:0-ás csabai vezetésnél időt kért Jókay Zoltán. Ez használt, és a fővárosiak kiegyenlítettek. A folytatásban ismét a BRSE percei következtek, és 8:5-ös előnyre tettek szert. Ezt követően felváltva estek a pontok, így 9:7-re felzárkózott a Vasas. A Békéscsaba erősített és 14:8-ra elhúzott. A házigazdák 20:10-es előnyénél kialakult a 10 pontos különbség, és ezt követően az újabb szett győzelem.

A harmadik játékban 3:3 után a házigazdák 8:4-re elléptek. A folytatásban is tartotta négy-öt pontos előnyét. Ezt követően egyre inkább kidomborodott a háromszoros bajnok nagyobb tudása, és 16:7-es előnyre tettek szert. A Vasas feljött 20:19-re, de a végén megnyerték a szettet, és a mérkőzést is a hazaiak, akiket vastapssal búcsúztattak a szurkolók.

Szasa Nedeljkovics: — A Ljubjana ellen más játék volt. Most 2:0 és 20:13-ig jól ment a játék, a fiatalokat is behoztam, majd a végén visszajöttek a rutinosabb játékosok. Örülök, hogy győzelemmel zártuk az évet. Boldog Új évet kívánok mindenkinek!

Jókay Zoltán: — Bosszantó, hogy az elején mintha vakok lettünk volna. A profik mondtak csődöt, bejöttek a fiatalok, akik jól helytálltak. A harmadik szettben megmutattuk, hogy mit tudunk.