hirdetés

2021.11.27. 07:29

A Bátor Tábort támogatták a pénteki plazmaadók

Egyedülálló kezdeményezés a Plazma Center és a Plazma Csepel plazmaadó központok jóvoltából. November 26-án, pénteken egy országos összefogás részeként 2021 plazmagyűjtést tűzött ki célként a cégcsoport maga elé a Bátor Tábor támogatása érdekében. A nap végére 1806 plazmaadást sikerült teljesítenie a hét városnak együttesen.

November 26-án, pénteken egy országos összefogást szervezett a Plazma Center és a Plazma Csepel. Hét városban, többek közt Salgótarjánban, Tatabányán, Csepelen, Veszprémben, Szolnokon, Kecskeméten és természetesen Békéscsabán is azon fáradoztak a dolgozók és a segítő szándékú emberek közösen, hogy minél több plazmát összegyűjtsenek, mindössze egy nap alatt. A cél nem más volt, mint hogy 2021 plazmaadást teljesítsen a hét város közösen, ezáltal pedig támogatni tudja a cégcsoport a Bátor Tábor munkáját kétmillió forint értékben.

A Bátor Tábor 2001 óta nyújt sorsfordító élményeket a súlyosan vagy krónikusan beteg gyerekeknek és családjainknak, illetve azoknak a családoknak, akik elvesztették gyermeküket. Nevetést visznek a kórházi ágyak mellé, és online programjaikon keresztül az otthon falai közé, hogy erőt és bátorságot adjanak a játékon és a közös élményeken keresztül a legnehezebb helyzetekben is. A Plazma Center és a Plazma Csepel plazmaadó központjai sikeresen teljesítettek 1806 plazmaadást. Az akció részeként ezer forintot ajánlottak fel plazmaadásonként a Bátor Tábor számára, így 1.806.000 forint gyűlt össze ténylegesen a kezdeményezés jóvoltából, ennek ellenére a cégcsoport 2.000.000 forintot adományozott a Bátor Tábor számára, hogy a speciál játszótér kialakítása megvalósulhasson. A Bátor Tábor magánadományokból épült és programjai ingyenesen vehetők igénybe a résztvevő gyermekek és családjaik számára. Egy régi álom megvalósításában szeretne segíteni a cégcsoport, ugyanis a táborban nagy szükség van egy új játszótérre, melyet a speciális szükséglettel rendelkező gyermekek is tudnak használni.

A Plazma Centerek és a Plazma Csepel életében prioritást jelent a segítségnyújtás, hiszen erre épül a mindennapos munkájuk is. A plazmából olyan életmentő gyógyszerek készülnek, amelyek például a veleszületett vérzékenységben szenvedőknek, súlyos égési sérülteknek, azoknak, akik transzplantáción estek át, vagy az immunhiányos betegek számára nyújtanak segítséget és egy lehetőséget a jobb élet reményében. Ez a segítségnyújtás, azonban itt még nem ér véget, hiszen az egészségügyi intézmények havi szinten végeznek karitatív tevékenységet. Számos alapítványt, egyesületet, szervezetet támogattak már a tavalyi és idei év során kisebb-nagyobb pénzösszeggel vagy tárgyi adományokkal az úgy nevezett extra napjaik részeként. Ehhez az országos összefogáshoz nem volt még hasonló a Plazma Centerek és a Plazma Csepel életében. Az országos összefogást élőben közvetítették a Plazma Stúdióból, Békéscsabáról. A Facebook-oldalakon pedig élőben kapcsolták a résztvevő városokat az egész napos rendezvény során. Továbbá november 26-án, pénteken az érdeklődők egy különleges, élő számláló segítségével követhették nyomon, hogy éppen hol tart a gyűjtés.

A nap végeztével a hét város összefogásával összesen 1806 plazmát sikerült összegyűjteni, a Bátor Tábort pedig kétmillió forinttal támogatták.

Békéscsabai Plazma Centerben novemberben nem ez az összefogás volt az egyetlen adománygyűjtő akció. November 17-én, szerdán a koraszülöttek világnapja alkalmából, az Élet Csodája címmel rendeztek extra napot, amikor is plazmaadásonként ötszáz forinttal támogatták a Viharsarki Koraszülöttmentő Alapítványt. Az extra nap végére összesen 150.000 forintot tudtak átadni az alapítvány számára, Gyulán az Almásy-kastély előtt rendezett koraszülettek világnapi rendezvényen. Dr. Abdulrahman Abdulrab Mohamed a Viharsarki Koraszülöttmentő Alapítvány kuratóriumi elnöke kiemelte, hogy 2016-ban, kezdték el a gyűjtés a koraszülöttmentő autóra, mely régi vágyuk volt. Két és fél éve éve indult el a mentés, azóta pedig már négyszázötven koraszülöttnek, újszülöttnek tudtak segíteni Békés megyében. Az alapítvány célja, hogy folyamatosan és zökkenőmentesen tudja működtetni a mentőautót. Abdul doktor hozzátette, hogy minden támogató, aki segíti munkájukat ugyanolyan koraszülöttmentős, mint ők szakemberek. Békés megyében is minden tizedik gyermek korábban érkezik, sajnos nem csökkent a koraszülöttség incidenciája, azonban a koraszülött ellátás rohamosan fejlődik és egyre több babát tudnunk életben tartani, illetve jobb életminőséget biztosítani számukra.

– Nagyon nagy örömmel vettük, hogy a tavalyi évhez hasonlóan az idén is támogatni tudjuk a Viharsarki Koraszülöttmentő Alapítványt és mindezt a koraszülöttek világnapján tehettük meg. Az Élet Csodája extra napunkon 150.000 forintot sikerült összegyűjteni, köszönhetően a lelkes plazmaadóinknak – erről már Krajcsó Ágnes, a békéscsabai Plazma Center központvezetője beszélt.

November 29-től újabb országos akció veszi kezdetét a Plazma Centerben, ugyanis a tavalyi évhez hasonlóan ismételten csatlakozik az egészségügyi intézmény a cipősdoboz kampányhoz. A kezdeményezést a Babtista szeretetszolgálat szervezi több éve. A kampány részeként 0-18 év közötti gyerekek számára várják az elkészített csomagokat a Plazma Centerben, Békéscsabán a Jókai utca 1-19 szám alatt. A Plazma Center célja nem más, mint, hogy minél több cipősdoboz összegyűljön a rászoruló gyermekek számára. A kampány egészen december 20-ig tart, mindaddig várják az elkészített csomagokat.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a beol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában