Kosárlabda - NB II.

2023.11.15. 09:18

Az első negyedért kár volt

A harmadik forduló után is nyeretlen maradt a Békési SZSK NB II.-es férfi csapata. A mindössze öttagú Keleti csoport egyke viharsarki képviselője a Tiszakécskét látta vendégül, amely jobban védekezett és pontosabban támadott.

Csorba Szabolcs 29 pontjával a mezőny legeredményesebb játékosának bizonyult

Fotó: Jenei Péter

Békési SZSK–Tiszakécske VSE 70-87 (13-27, 28-22, 14-18, 15-20)

NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Békés, 100 néző. Vezette: Fekete Cs., Burján Bianka.

Békés: Király 2, Balog Cs. 13/6, Barna, Balogh Z. 23/3, Csorba 29/3. Csere: Váczi, Darabos 2, Kozma. Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos. A Tiszakécske legjobb pontszerzői: Fehér 22/12, Tápai 21/3, Gál 12, Bindics 12/6.

A vendégek 12-0-s villámrajtot vettek, a 7. perc végére pedig már 21-6-ra vezettek a teljesen tanácstalan házigazdákkal szemben. A második negyedben Csorba Szabolcs mondhatni hátára vette a hazai együttest . Egymaga 17 pontot süllyesztett el a kécskeiek gyűrűjében, visszahozva csapatát a meccsbe. A második félidő elején jó védőmunkával tovább zárkóztak a házigazdák (47-52), a negyed második felére azonban Fehér révén visszaállították a tíz pont körüli előnyt a látogatók, amit az utolsó tíz percsorán is stabilan őriztek.

A békésiek november 18-án a szintén nyeretlen Ceglédet fogadják.