kézilabda / galériával

2021.05.03. 17:01

A fiatalság végül legyőzte a rutint

Cikkünkben a legfrissebb NB II.-es kézilabda-eredményeket olvashatják.

20210501 Békéscsaba Kézilabda NB II, férfi bajnokság: Békéscsaba DKSE–Kondorosi KK kézilabda mérkőzés Fotó: Imre György IGY Békés Megyei Hírlap

Fotó: Imre György

Békéscsabai BDSK–FKSE-Algyő 33–36 (14–21)

Kézilabda NB II.-es mérkőzés. Férfi. Békéscsaba, zárt kapuk mögött. V.: Frank, Mucza. Békéscsaba: MÉZES – dr. Sári, Tárnyik 6 (4), BAGDI 7, VLCSKÓ 5, FEKETE L. 5, Farkas B. 5. Cs.: Olajos-Tóth (kapus), Kádas 3, Mezei 2, Márton, Ozsgyán Zs., Tóth A. Edző: ifj. Skaliczki László. Az Algyő legjobb góldobói: Temesvári 12, Vass P. 7 (2), Blaskó 5. Kiállítások: 12, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2. Egy hete fordított párban 33–30-ra az Algyő nyert, most pedig az őszi párharcot pótolták a felek, emiatt mindkét félnek több, akkor még náluk nem szereplő kézilabdázót kellett nélkülöznie. A 8. percig rendre egalizált a „Belvár” (6–6), ám ekkor érthetetlenül leblokkolt támadásban. Ezt kihasználva a Tisza-partiak egy hét-egyes szériával tekintélyes előnyre tettek szert. A folytatásra ugyan „helyreállt a rend” a pályán, de a félidő közepén kialakult különbség nem akart fogyni. Szünet után próbáltak új lendületet venni a csabaiak, de a védekezésük nem állt össze, s bár a meccs utolsó negyedére még egyszer nekifeszültek, háromnál közelebb nem tudtak zárkózni (27–30), amelyben közrejátszott a játékvezetői hibák sorozata is. Ennek hatására a látogatók visszaállították a korábbi különbséget, így már csak kozmetikázni tudtak a hazaiak a végén.

Békéscsaba DKSE–Kondorosi KK 31–26 (12–16)

Férfi. Békéscsaba, zárt kapuk mögött. V.: Juhász I., Szilágyi. DKSE: Kecskeméti – Kéri I. 1, Gábor 5 (2), Benkő 3, Kocsor, Murányi B. 6, TUSJAK 6. Cs.: Újfaluczki (kapus), Németh 1, BAI 4, Szabó Zs., Kéri B. 1, TÓTH SZ. 4, Machlik, Pap, Novák. Edző: Vólent János. Kondoros: SZTANCSIK – Istenes L. 4, RAFFAI 7, Kasnyik T. 3, Kasnyik V. 2, Krajcsovicz 3, KOHLRUSZ 7 (1). Cs.: Istenes I. Edző: Kósa Balázs. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 3/1. Az első félidőben a kondorosiak taktikusan visszafogták az iramot, ügyesen fékezték a hazai fiatalok lendületét, ennek köszönhetően végig vezetett. A csabaiak sokat kapkodtak, több ziccerüket fogta meg a kiválóan védő Sztancsik kapus. A második játékrészre védekezést váltott a hazai gárda és próbálta tovább fokozni a tempót. Mindez az eredmény változásán is éreztette hatását, gyorsan fordult a kocka. Az egyetlen cserével kiálló kondorosiak fokozatosan elfáradtak, a DKSE elhúzott és a végjátékra nem maradt izgalom.

Az NB II.-es kézilabda-bajnokság állása

Férfi: 1. Törökszentmiklósi Székács 36 pont (532–399, 18 mérkőzés), 2. Makó 32 (599–460, 19), 3. Köröstarcsa 25 (510–429, 19), 4. Algyő 25 (619–545, 19), 5. Mezőtúr 23 (536–491, 18), 6. Békéscsaba DKSE 20 (512–513, 19), 7. Kunszentmárton 18 (506–526, 19), 8. Kiskunmajsa 15 (490–486, 17), 9. Kondoros 12 (453–515, 17), 10. Békéscsabai BDSK 9 (503–532, 18), 11. Csongrád 5 (399–523, 18), 12. Túrkeve 0 (464–704, 19).