Atlétika

2019.07.12. 10:51

Békéscsabai és gyulai aranyérmek a szenior bajnokságról

A budapesti Ikarus-pálya adott otthont a napokban Magyarország 2019. évi szenior atlétikai bajnokságának.

A Kopp Békéscsabai Atlétikai Clubot Komáromi László Tamás példaértékű versenyzéssel képviselte, aki két bajnoki címet nyert. A 45 éveseknél 1500 méteren 5:00,08 perccel, 5000 méteren 18:28-al győzött.

– Sajnos az 1500 méteres futam húsz perc késéssel kezdődött, ráadásul viharos szélben, s ez rányomta bélyegét az időeredményekre.

Minden futó messze elmaradt az egyéni legjobbjától, de a szurkolók számára így is az egyik legizgalmasabb futam volt, hiszen végig nagy csata folyt az első helyért. 5000 méteren már ideális időben, végig vezetve, biztosan sikerült megnyernem a versenyt – mondta a kétszeres országos bajnok Komáromi László Tamás.

Középen Komáromi László /Beküldött fotó/

Az 50 éveseknél a békéscsabai Stefkovicsné Márta Andrea magasugrásban és hármasugrásban győzött (90, illetve 425 centivel), 200 méteren 2. lett 47,65 másodperccel.

Távolugrásban (2,50 m), súlylökésben (7,31 m), kalapácsvetésben (14,05 m), nehézkalapácsvetésben (5,0 m) és gerelyhajításban 14,95 m), egyformán 3. lett.

A Gyulasport NKft. szenior atlétikai csapatából az 55 éveseknél versenyző Volosinovszki Zoltánné mind a négy számát megnyerve négy aranyéremmel gazdagodott. A 60 éveseknél Nagyné Kotroczó Andrea három futószámából kettőben végzett az első helyen.

A 60-asok korosztályában Szabó Ilona távolugrásban és magasugrásban állhatott fel a dobogó tetejére.