2018.11.19. 12:59

Gyulasport NKft.: a Hódmezővásárhely is kipipálva

A hétvégi NB II-es női kézilabda-mérkőzések eredményei.

Gyulasport NKft.–Hódmezővásárhelyi LKC 26–24 (13–13)

Női. Gyula, 300 néző. V.: Szakállas, Varasdi. Gyula: Borsós – Dr. Bányainé Szabó R. 5, Semjéni 4, Csapó 4 (2), Lukoviczki 5 (2), Pap 3, Szabó L. 3. Cs.: Antal X., Varga M. (kapusok), Radnóti 2, Szappanos, Csiffáry. Edző: Barna Károly. A Hódmezővásárhely legjobb dobója: Nagy E. 7 (2). Kiállítások: 12 perc+1 kizárás, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3. Magasan az osztály szívonalát meghaladó mérkőzést láthatott a népes szurkolósereg. Mindkét csapat győzelemre tört. Jó védekezés, gyors támadások jellemezték mindkét csapat játékát. Igazi közönségszórakoztató mérkőzés volt a kézilabdázás minden szépségét felvonultatva. A gyulaiak minden játékosa maximális dicséretet érdemel.

Felföldi ISE Újkígyós–Csorvási SK 23–28 (10–16)

Női. Újkígyós, 50 néző. V.: Molnár J., Szenteszki. Újkígyós: DOMOKOS R. – Márton R. 2, LAURINYECZ 9 (4), MÁRTON B. 3, Rákóczi, BAKONYI 5, Vozár 2. Cs.: MARKÓ (kapus), Almási 1, Zubán, Szőllösi 1. Edző: Laurenyiczné Buday Veronika. Csorvás: MIKE – Réti 1, SAJBEN 5, Baráth Zs., Mitykó 2, KURUCZ 8 (2), Biró 6 (2). Cs.: Zsiga (kapus), Popol, Lévai V., BARÁTH B. 3, Petrovszki 2, Gajdács L. 1, Ivanics. Edző: Baráth Lajos, Ivanics-Gyemó Anita. Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 9/4. Az 1. félidőben hatgólos előnyt szerzett a Csorvás, amit a második elején hétre növelt (33. p.: 19–11) növelt. Ezután két hetest is kihagyott a Csorvás és egy 6–0-s rohammal felzárkózott a Kígyós 19–17-re, de a vezetést nem tudta átvenni. A taktikusan játszó csorvásiak erősítettek és végül megérdemelten vihették el a két pontot.

EUbility Group-Békéscsabai ENKSE U21–Bácsalmási PVSE 41–13 (20–5)

Női. Békéscsaba, 100 néző. V.: Dáné Rita, Komáromi Tünde. Békéscsaba: Csizmadia – Baranka 2, Kánya 3 (1), Hős 5, Dombi K. 7, Ekker Gitta 3 (1), Török Cs. 6 (1). Cs.: Márk (kapus), Kéri 3, Marik, Török F. 4, Tokai, Zsibrita, Vozár 1, Vámos 3, Kukely K. 4. Edző: Szabó Károly. Kiállítások: 12, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 3/1. A Bácsalmás legjobb dobója: Komenda 7. A hazaiak azonnal magukhoz ragadták a kezdeményezést és jó védekezésből szerzett labdákból gyors ellentámadásokat vezetve már az 1. félidőben tetemes előnyre tettek szert, eldöntve a mérkőzést.

Gyomaendrődi NKSE–Mezőtúri AFC-Syngenta 30–24 (16–10)

Női. Gyomaendrőd, 100 néző. V.: Kovács-Sebők Stefánia, Réti Rebeka. Gyomaendrőd: BOTOS – Dinya 3, Gyuricza 2 (1), FARKASINSZKI Z. 7 (3), Fekécs 1, Szűcs 4, Farkasinszki M. 4. Cs.: Labát (kapus), Baráth K. 5 (2), Budai 1 (1), Németh K. 3, Szilágyi, Gellai. Edző: Lakatos Tibor. A Mezőtúr legjobb dobója: Gábor 8 (2). Kiállítások: 6, ill. 18 perc. Hétméteresek: 9/7, ill. 2/2. Végig nagyon nagyon akartak a gyomaendrődi lányok és erőfeszítéseiket siker koronázta. Megtört a jég, idei első pontjaikat szerezték meg.

PC Trade Szeged KKSE U22–Szarvasi NKK 21–35 (9–19)

Női. Szeged, 50 néző. V.: Kapás, Palásti. Szarvas: KASIK – ÓVÁRI 7, DOMOKOS 7, RAFFAI-SUCH 7 (1), Molnár M. 3, Molnár V. 2, Kovács B. 3. Cs.: Jani, Juhos (kapusok), Ábrahám, Milyó 3, Olasz 1, Majoros 1, Kiszel, Trnyik R. 1 (1), Trnyik A. Edző: Száva Flórián. A Szeged legjobb dobója: Kovács 3. Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 4/2. A határozottan védekező szarvasiak már az 1. félidőben jelentős, 10 gólos előnyre tettek szert, gyakorlatilag már ekkor eldöntve a mérkőzést.