NB II-es kézilabda

2018.04.09. 14:47

Csorvási bravúr a Szarvas ellen

A nagy lelkesedéssel küzdő csorvásiak őrizték előnyüket és megérdemelten győztek.

Csorvási SK–Szarvasi NKK 25–24 (11–9)

Női. Békéscsaba, 120 néző. V.: Héjja, Kónya. Csorvás: ZSIGA – RÉTI 4, NAGY A. 4, MADAR 7, BARÁTH ZS. GAJDÁCS L. 3, BIRÓ 3 (2). Cs.: VALACZKAI 1, PETROVSZKI 1, SAMU, KURUCZ, MITYKÓ 2. Edző: Baráth Lajos. Szarvas: Juhos – Kovács B. 4, Balogh V. 4, SZABÓ T. 5, Hajdu 2, Raffai-Such 5 (1), BAGI 4. Cs.: Kasik, Pillár (kapusok), Ábrahám, Gábor, Semjéni, Mester, Olasz, Nyerges, Trnyik. Edző: Száva Flórián. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 1/1. A 20. percig a Szarvas vezetett 1-2 góllal, ám számtalan labdaszerzés és az ifjúsági kapus, Zsiga Zsanna védései után fordított a Csorvás. A 2. félidőt egy 3–0-s rohammal indította a hazai csapat, de gyorsan visszazárkózott a vendég. A nagy lelkesedéssel küzdő csorvásiak innentől őrizték előnyüket és megérdemelten arattak bravúros győzelmet.

Szeghalmi NKC–Békéscsabai Előre NKSE U21 33–40 (15–21)

Női. Szeghalom, 80 néző. V.: Hirth, Tárnyik. Szeghalom: Varga T. – Szabó V., Petri 11 (3), Domokos K. 8 (2), Székely 3, Forrás 6, Sáfián. Cs.: Balogh P. (kapus), Szántó, Fábián 1, Gyűrű V. 4 (1), Gyűrű P., Nagy Á. Edző: Varga Emese. Békéscsaba U21: Jani – Milyó 2, Laurinyecz 4, Predescu 6 (2), Tokaji 1, HŐS 10 (3), Vér 1. Cs.: Márk (kapus), Ekker 3, Török 4, Baranka 4, Szöllősi 1, Benkő 4, Medve, Turák. Edző: Szabó Károly. Kiállítások: 16, ill. 14 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 5/5. Egyik oldalon sem védekeztek jól a csapatok. A szeghalmiak nem hitték el, hogy legyőzhetik a Békéscsabát. A játékvezetés nem állt a helyzet magaslatán.

Újkígyós FISE–Lajosmizsei UKC 26–32 (17–17)

Női. Újkígyós, 80 néző. V.: Dáné Rita, Komáromi Tünde Éva. Újkígyós: DOMOKOS R. – Lipták 1, LESZKÓ 3, MÁRTON B. 7 (2), Rákóczi, BAKONYI 8 (2), MÁRTON R. 3. Cs.: Markó (kapus), Barna B., Csomor 2, KNYÁCSIK 2, Oláh, Sipka, Zubán. Edző: Laurinyeczné Buday Veronika. A Lajosmizse legjobb dobója: Torgyik, Mertlik 8-8. Kiállítások: 16, ill. 4 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 9/6. Az első félidő végén egy 4–0-s hajrával még a pontszerzés reményével vonult pihenőre az Újkígyós. A 2. felvonás elején ismét elment négy góllal a vendégcsapat, ezután a felzárkózás már nem sikerült. A játékvezetés hagyott némi kívánnivalót maga után.

Abonyi KC–Gyulasport Nkft. 18–25 (12–13)

Női. Abony, 50 néző. V.: Kovács G., Papp B. Gyula: Nagy B. – Nagy N. Csapó 2, Buzási 7, Héjjas 1, Markos 2, Lukoviczki 7 (4). Cs.: Borsós (kapus), Rácz 1, Komlósi 1, Szabó L. 1, Asztalos 2, Gyepes, Boruzs 1. Edző: Barna Károly. Az Abony legjobb dobója: Dudás 6 (1). Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 8/3, ill. 5/4. A gyengén játszó gyulaiak kötelező győzelmet arattak. Kellemes színfoltot jelentett a fiatal játékosok lelkes játéka.

Szolnoki KCSE–Gyomaendrődi NKSE 25–35 (15–16)

Női. Szolnok, 75 néző. V.: Mazzag, Parádi. Gyomaendrőd: BOTOS – Dinya, Farkasinszki 6, Mag 4 (1), Fekécs, Szűcs 5, NAGY B. 10. Cs.: Tari (kapus), Baráth K. 2, Gyuricza 1, Németh L. 2, Bácsi 5 (2). Edző: Lakatos Tibor. A Szolnok legjobb dobója: Óvári 8. Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Hétméteresek: 8/5, ill. 4/3. Szoros első félidő után a másodikban rendezte a védekezését a több gyors góllal elhúzó Gyomaendrőd és megszerezte tavaszi első győzelmét.

A női bajnokság állása: 1. Algyő 34 pont, 2. Szarvas 30, 3. Csorvás 26, 4. Békéscsaba U21 21, 5. Gyomaendrőd 19, 6. Makó 19, 7. Gyula 18, 8. Lajosmizse 17, 9. Szolnok 7, 10. Szeghalom 6, 11. Abony 5, 12. Újkígyós 4.