2016.12.30. 19:15

Szoros küzdelemben kaptak ki a lilák

A látottak alapján a nagy csatát hozó mérkőzésen, az Előre NKSE végig jól küzdött, és olyan teljesítményt nyújtott, amelyre lehet építeni a jövőben.

Alba Fehérvár KC—EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE 32—27 (15—11)
Kézilabda NB I-es női mérkőzés, Székesfehérvár, 700 néző. V.: Bócz, Wiedemann. Fehérvár: Herr O. 1 — MÁJER 5, GJORGJIJEVSKA 9 (3), Ishitate 3, Piedade 3, BANDELIER 5, Kazai A. 2. Cs.: Sipeki (kapus), MENDY 3, Pelczéder, Hajduch, Klikovac 1, Rideg, Boldizsár, Rózsás. Vezetőedző: Deli Rita. Békéscsaba: Triffa — VASZILEUSZKAJA 7 (3), Kovacsevics 2, Gidai 1, Zöldi-Tóth, GLUSICA 6, Bottó 1. Cs.: Terenyi (kapus), VUKAJLOVICS 7, Gávai, Mihálffy 1, Dukics 2, Diószegi. Vezetőedző: Skaliczki László.
Kiállítások: 12, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3.
Az eredmény alakulása: 4. perc: 3—0, 8. p.: 5—2, 10. p.: 6—4, 13. perc: 7—6, 16. p.: 8—8, 21. p.: 12—9, 27. p.: 14—10, 36. p.: 20—14, 42. p.: 24—17, 47. p.: 26—21, 49. p.: 29—22, 53. p.: 29—24, 57. p.: 30—27.

Az Európa-bajnokság utáni első bajnoki mérkőzésen a hazaiaknál a keret tagja volt a hét közben Debrecenből igazolt montenegrói válogatott beállós, Bobana Klikovac. A lila-fehéreknél Skaliczki László nem számíthatott a műtét után lábadozó Dajka Bettinára és Kovács Anettre valamint a sérüléssel bajlódó Walfisch Mercédeszre. Ott volt viszont a Kisvárdáról kölcsönből visszatért fiatal irányító, Gidai Eszter a csabai keretben.

Jól kezdett a hazai csapat, és a 4. percben 3—0-ra vezetett. Ezt követően Kovacsevics szépített, majd Vukajlovics hétméterest hibázott. A hazaiaknál a jobbszélső Májer Krisztina volt elemében, aki a 7. percben már harmadik gólját szerezte. A lila-fehérek erősítettek, és a 10. percben két gólra feljöttek. A folytatásban Glusica két góljával 7—6-ra zárkózott fel az Előre NKSE.

A 16. percben 8—8-ra egyenlített a jól küzdő vendégcsapat, Vaszileuszkaja hétméteresből vette be a fehérváriak kapuját. Felváltva estek a gólok, majd a házigazdák háromgólos előnyt szereztek a 21. percben. Ebben az időszakban a fehérváriak irányítója, Ishitate remekelt, aki zsinórban három gólt lőtt. Az első félidő után négygólos hazai előnyt mutatott az eredményjelző.

Fordulás után erősített az Alba-Fehérvár KC, és a 33. percben a kapus Herr Orsolya góljával, már öt góllal elhúzott. A lila-fehéreknél a fiatal szerb légiós, Vukajlovics jeleskedett, aki a 35. percben már ötödik gólját jegyezte.

A folytatásban a több külföldi válogatottat szerepeltető, az EHF Kupában a csoportkörbe jutott házigazdák tartották jelentős előnyüket. A 43. percben Gidai Esztert piros lappal kizárták a játékvezetők. A lila-fehérek nem adták fel, és a fehérorosz válogatott átlövő, Vaszileuszkaja két góljával 26—21-re felzárkóztak. A hajrában a csabaiak mindent megpróbáltak, és az 57. percben három gólra feljöttek.