2014.09.01. 14:35

A megye három krónikája

Első diadaluknak örülhettek az újonc végegyházaiak, a szarvasiak végig uralták a mérkőzést.

BEOL

Zsadány—Magyarbánhegyes 5—8 (2—4)
Megyei III. osztályú labdarúgó-mérkőzés, A csoport. Zsadány, 100 néző. V.: Győri. Kiállítva: Hati (Zsadány, második sárga lap után) a 75. percben. G.: Szabó A. 3, Szabó D., Muntyán L., ill. Bozsár 5, Matuz T. 2, Lakatos Á. Jó: ill. Bozsár (a mezőny legjobbja), Matuz T., Lakatos Á.
Muntyán Sándor: — Játékosaim a végére elfáradtak. Vágási István: — Rémségek délutánja, rám sok góllal. Rém gyenge játékkal, „rémséges” győzelmet arattunk.
M. S.

Köröstarcsa-Pusztaföldvár 7—1 (2—1)
Köröstarcsa, 150 néző. V.: Kovács A. G.: Gyebnár, Tóth 2-2, Tímár, Mészáros, Lánczi, ill. Sinka. Jó: Lánczi, Gyebnár, Mészáros, Tímár, Tóth, Andrejsi, ill senki.
Tóth István: — Megérdemelt hazai győzelem született a szimpatikus és sportszerű vendégcsapat ellen. Sinka Ferenc: — K. O.-vereség.
Bokorné Kerekes Zsuzsanna

Kunágota—Doboz 2—1 (2—1)
Kunágota, 250 néző. V.: Pataki. G.: Multyán Cs. 2, ill. Komlósi J. Jó: Balogh A., Sirkó, Multyán Cs., Szabó L., Váczi J., Barcsay.
Multyán Lajos: — A játékkal nem vagyok elégedett, az eredménnyel igen. Igen jó csapatot sikerült legyőznünk. Hrabovszki Ákos — Az osztály színvonalát meghaladó mérkőzésen a hazai csapat szabálytalan körülmények között született góllal bizonyult jobbnak. Időben jött a pofon.
M. L.

Atletico Békéscsaba—Mezőmegyer 1—2 (0—1)
Békéscsaba, 200 néző. V.: Gyekiczki. G.: Patkás, ill. Mochnács 2. Jó: Patkás, ill. Mochnács, Nagy P., Jenei, Pálfi, Szabó T.
Vass Lóránt: — Hetven percig vezettünk, ezután viszont saját magunkat vertük meg. Nagy András: — A második félidei játékunk alapján megérdemelten nyertünk.
Bozó Tibor

Gádoros—Medgyesegyháza 2—4 (0—0)
Gádoros. V.: Krajcsovicz. Kiállítva: Liszkai (Gádoros, a játékvezető megsértéséért) a 81. percben.  G.: Liszkai, Vida, ill. Varga G. 2, Kiss Á., Sirovicza. Jó: Bedő, Plesovszki, ill. Varga G., Zsurzs, Benyó N., Otrok.
Szkalonai Zsolt: — Jó volt a csapat hozzáállása. Koncentráltabb játékkal sikeresek lehettünk volna. Nemczov Róbert: — Gyengén játszottunk, rengeteg helyzetet hagytunk ki, de a győzelem megérdemelt.
Hriagyel András

Békéssámson—Kaszaper 0—0
Békéssámson, 100 néző. V.: Fűri. Jó: Godó F., Abonyi Á., Kovács V., ill. Roszkos, Kőszegi, Györgyi, Garamvölgyi.
Kerekes Csaba: — Nekünk még a szerda-szombat ritmus a tétmérkőzések tekintetében sok. Kun László, Toncseff Zsolt: — Férfias küzdelem, igazságos döntetlen.
Kerekes György

Agro-Lift Gerla—Kevermes 0—0
Gerla, 150 néző. V.: Fodor. Jó: Láza, Skumáth, Huszár, Kovács P., ill. Bauer, Boda, Povázsai, Kukla M.
Tobai László: — A sérülésnél semmilyen szándékosság nem volt, de sajnos megtörtént.  Reméljük a bokatörést szenvedett Ottlakán József mielőbbi gyógyulását! Botás Attila: — A súlyos sérülés hatása alatt vagyunk, sajnálom az egyik legjobb játékosom elvesztését. Ilyen alattomos játékost még nem láttam a pályán, nem itt van a helye! A játékvezetőkről ne is beszéljünk!
Kacsán Béla

Csárdaszállás—Telekgerendás 4—2 (1—0)
B csoport. Csárdaszállás, 50 néző. V.: László I. G.: Tanács, Dobó, Tímár K., Lövei, ill. Hrabovszki, Bohus. Jó: Dobó, Munkácsi, Tanács, Bela, ill. Hrabovszki, Bohus, Onáka.
Kocsis Zsolt: — Toldi Balázs jelenléte erőt adott a volt csapattársainak a mérkőzés megnyeréséhez. Fabulya János mb. edző: — Megérdemelt hazai győzelem született.
K. Zs.

Gerendás—Végegyháza 1—3 (1—3)
Gerendás, 100 néző. V.: Erdősi. Kiállítva: Egri (Gerendás, utolsó emberként szabálytalankodott) a 81. percben. G.: Kecskeméti, ill. Kiss I. 3. Jó: Kurilla, Mezőfi, ill. Fülöp, Kiss I., Kopócs, Molnár.
Lengyel József: — Gyenge kezdés után magunkhoz tértünk, de a három bekapott gól után túl nagy hátrányba kerültünk. Mracskó Mihály: — Simának tűnt a mérkőzés és magunknak tettük nehézzé. Örülünk az első győzelemnek.
L. J.

Kötegyán—Nagybánhegyes 3—2 (2—0)
Kötegyán, 50 néző. V.: Kovács Cs. G.: Botos 2, Ungor, ill. Orosz, Hoós. Jó: Botos, ill. az egész vendégcsapat.
Szőke Zoltán: — Annak tudatában, hogy az ellenfél hiányosan állt ki, ellazsáltuk a mérkőzést, helyzetek sokaságát hagytuk ki. Jókor jött győzelem. Demkó Mihály: — Hálásak vagyunk annak a kilenc embernek, aki tiszteletét tette a mérkőzésen.
Sz. Z.

Szarvasi FC II.—Kamut 4—2 (3—0)
Szarvas, 50 néző. V.: Hévizi. G.: Varga, Markovics, Bogdán G., Mochnács T., ill. Knapp 2. Jó: Varga Zs., Markovics, Bogdán G., Kugyela, ill. Knapp, Fulajtár, Borgula.
Farkas Endre: — A mérkőzést végig uralva harcoltuk ki a győzelmet. Büszke vagyok a csapat hozzáállására. Benyovszki Róbert: — Savanyú sörtől keserű a szánk.
K. Gy.

Medgyesbodzás-Gábortelep—Kétsoprony 1—2 (0—1)
Medgyesbodzás, 50 néző. V.: Gebei. G.: Gerda ill. Mazán J., Kepenyes. Jó: Németh D., Gyovai, Szigetvári, ill. Ancsin A., Kékesi M., Sipka, Kepenyes.
Kovács Lajos: — A helyzeteink alapján győzelmet érdemeltünk volna. Mezőnyben jól játszottunk, de ezért nem adnak pontot. Véha Zoltán: — Szezonbeli első bajnokinkon saját magunknak tettük nehézzé a meccset, de a siker a lényeg.