2014.02.22. 21:08

Szünet után elhúzott az Érd

A hajrában az Érd tartotta jelentős előnyét, és megérdemelten nyerte a küzdelmes találkozót a lila-fehérek ellen.

Érd—EUbility-Group Békéscsabai Előre NKSE 29—20 (14—12)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Érd, 1300 néző. V.: Őri Erika, Szalay Zoltánné. Érd: Janurik — KOVÁCS A. 5, Koren 2, Szekeres 1, Kisfaludy, TRISCSUK 5, Schatz 2. Cs.: OGUNTOYE, Gridnyeva (kapusok), KLIVINYI 5, Wolf 4 (2), Oláh 1 (1), Balogh 3, Török F., Vuksevics 1. Vezetőedző: Szabó Edina. Békéscsaba: DÖMÉNY-VERESS — Csáki 1, Nyikolajenko 2, Szögi 3, Szabó V. 2, Walfisch 4, Kelemen 1. Cs.: Sipeki, Terenyi (kapusok), Barján 3 (1), Dombi, Tóth S. 3, Gávai, Hanczvikkel 1, Diószegi, Török G. Vezetőedző: Bakó Botond.

Az eredmény alakulása: 2. perc: 0—1. 4. p.: 2—1. 9. p.: 2—4. 13. p.: 4—5. 16. p.: 6—5. 18. p.: 6—7. 20. p.: 9—8. 24. p.: 11—11. 28. p.: 13—11. 34. p.: 17—12. 37. p.: 17—14. 41. p.: 20—15. 44. p.: 22—16. 48. p.: 24—17. 54. p.: 26—18.

A vendégek szereztek vezetést Walfisch révén, amire a volt békéscsabai Kovács Anna válaszolt, majd a válogatott Triscsuk is bevette a lila-fehérek kapuját. A 6. percben ismét Walfisch volt eredményes, aki így 2—2-re egyenlített, ám a következő hazai támadás után a kiállítás sorsára jutott.

A csabaiak nem ijedtek meg, és emberhátrányból megszerezték a vezetést, mitöbb Walfisch harmadik gólját követően a 9. percben 4—2-es vendégelőnyt mutatott az eredményjelző. Nem volt véletlen, hogy Szabó Edina már a 12. percben időt kért, hogy rendezzék a sorokat. Egy perccel később a lilák ismét étvették a vezetést, ezúttal Nyikolajenko volt eredményes. Nagy csata folyt a pályán, előbb az Érd került egy gólos előnybe, majd a 18. percben már ismét a Csaba vezetett egy góllal.

Gyors volt a játék, ami több hibát eredményezett, így a 20. percben Triscsuk két góljával az érdiek fordítottak. Továbbra is fej-fej mellett haladt a két csapat, majd a 28. percben két góllal megléptek a hazaiak. A félidő végén időntúli hétméterest dobhattak az érdiek, de Wolf hibázott.

Fordulás után a vendégek mintha az öltözőben maradtak volna, az Érd gyorsan elhúzott 17—12-re. A lilák azonban nem adták fel, és három gólra felzárkóztak. Újra erősített a hazai együttes, és 20—15-ös előnyt szerzett. Ekkor Bakó Botond időt kért, hiszen érezte meg kell állítani a házigazdákat, különben elúszik a mérkőzés. A 45. percben az érdiek hatgólos vezetésénél Nyikolajenko hétméterest hibázott, miközben a csabaiak több ziccert is kihagytak, amiből kontragólokat kaptak. Ebben az időszakban a hazaiak irányították a játékot, a vendégek támadásban sokat hibáztak. A hajrában az Érd tartotta jelentős előnyét, és megérdemelten nyerte a küzdelmes találkozót.

Bakó Botond: — Az első félidőben jó kapusteljesítménnyel partiban voltunk. Szünet után volt egy hat-nyolc perces szakasz, ahol ziccereket hibáztunk, és kontragólokat kaptunk, és ezzel eldőlt a mérkőzés sorsa.