Kosárlabda

2024.05.22. 15:58

Megszorongatták a bajnokot a békésiek

A 9. fordulóból elhalasztott mérkőzést pótoltak a békési kosárlabdázók, akik alaposan „befűtöttek” a Keleti csoportban már bajnoknak tekinthető Tiszakécskének. A hat pontos vereség remek helytállásnak minősül a Tisza-parti városban.

Bakulya Mihály

Király László is eredményesen hadakozott a kécskei játékosokkal. Fotó: Jenei Péter

Tiszakécske VSE–Békési SZSK 83-77 (22-15, 19-24, 23-14, 19-24)
NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Tiszakécske, 100 néző. Vezette: Mezei, Fenyvesi.
Békés: Balog Cs. 14/6, Király 8, Balogh Z. 14/12, Csonka 12/12, Csorba 12. Csere: Fodor 10/6, Osgyáni 2, Baeleznai 5/3, Pocsaji, Barna, Darabos. Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos. A Tiszakécske legjobb pontszerzői: Gál 35/6, Fehér 20/6, Bindics 14/3.
Az első negyedben a kinti dobásokra alapozó viharsarkiaknak meggyűlt a bajuk a 13 pontig jutó Gál Martinnal. A folytatásban öt triplát „berámoltak”, ezzel kiélezetté tették a meccs második felét. A Kécske 10-2-es etappal kezdett szünet után, egyértelműen irányított a harmadik negyedben (63:47), a látogatók a finisben tudtak közelebb kerülni hozzájuk. Az utolsó tíz percre ismét pontosabbá váltak és a távoli dobásaik hatékonyságával „meccset csináltak”.
A Békés június 2-án a Cegléd elleni idegenbeli mérkőzéssel zárja az évet.
A bajnokság állása: 1. Tiszakécske 29 pont (15 mérk.), 2. Debrecen 26 (15), 3. NYÍKSE 25 (16), 4. Békés 19 (15), 5. Cegléd II. 15 (15).