Atlétika

2023.11.13. 15:14

Karsai Gábor helye szinte biztos az Eb-n

Karsai Gábor fölényes győzelmével ért véget a Mezei Futó Magyar Liga-sorozat hétvégi 2., nemesvámosi fordulója.

Gajdács Pál

Karsai Gábor (középen) a másik két érmes futó társaságában

Amíg klubja, a Kopp Békéscsabai AC által októberben megrendezett pósteleki 1. fordulóban szinte tökéletes időjárás fogadta a futókat, addig Nemesvámoson esőben és sárban kellett versenyezni. Ennek ellenére Karsai Gábor 20 perc 07 másodperccel fölényes győzelmet aratott 7000 méteren és megerősítette a helyét a december 10-i brüsszeli Mezei Európa-bajnokság indulói között.

Gábor az első métertől kezdve az élen haladt, dacolva a körülményekkel és csaknem egy percet vert a 2. helyezett tatabányai Árvai Róbertre.

Klubtársa, Zahorán Milán a juniorok között a verseny elején a legjobbak között futott, de a táv második felében már nem tudott megküzdeni a szokatlanul nehéz körülményekkel és 22:31-es idővel az 5. helyen ért célba.