Súlyemelés

2023.11.20. 15:42

Békéscsabai aranyeső a súlyemelő országos bajnokságról

Három békéscsabai aranyérem született a súlyemelők hétvégi országos bajnokságán, Nyíregyházán.

20230911 Békéscsaba Beszélgetés Mitykó Veronika súlyemelővel, a Békéscsabai Súlyemelő és Szabadidő Sport Egyesület versenyzőjével és edzőjével Bökfi Jánossal. Fotó: Für Henrik FH Békés Megyei Hírlap Képen: Mitykó Veronika súlyemelővel, a Békéscsabai Súlyemelő és Szabadidő Sport Egyesület versenyzője

Fotó: Für Henrik

Az első napon az 55 kg-os súlycsoportban Fekécs Noel lett magyar bajnok 175 kg-os összteljesítménnyel. A Békésről átigazolt ifjú emelő 75 kg-ot szakított és kereken egy mázsát lökött, ezzel fölényesen nyert. Vasárnap az immár tatabányai színekben versenyző bátyja, Fekécs Szilárd is újabb bajnoki címmel gazdagodott, a 81 kg-os kategóriát megnyerve. A 130 kg-os szakításával és a 170 kg-os lökésével magasabb súlycsoportokban is a dobogó legmagasabb fokára állhatott volna. A férfiak 96 kg-os súlycsoportjában bizonyult legjobbnak Nagy Zsolt 284 kg-os összeredménnyel. A 73 kg-os súlycsoportban a harmadik Fekécs-fivér, Noelhoz hasonlóan Békéscsabán versenyző Gergő is dobogóra léphetett, aki 228 kg-os összteljesítménnyel (szakítás: 98 kg, lökés: 130 kg) a harmadik helyen végzett.
A tavalyi 81 kg után idén 87 kilóban lett első az U23-as Európa-bajnok, Mitykó Veronika, aki összetettben 215 kg-ig jutott. A hölgyek 55 kg-os súlycsoportjában Garamvölgyi Kasszandra 138 kg-ot összetett eredménnyel (szakítás: 64 kg, lökés: 74 kg) ezüstérmes lett.

A békéscsabai súlyemelőket Bökfi János készítette fel.