2023.05.14. 09:16

Karsai Gábor bajnok tízezren

Karsai a narancstrikós mögött, jobbról a 2.

Fotó: Laszlo Balogh

A férfiaknál Karsai Gábor, a nőknél Szabó Nóra nyerte szombaton a tízezer méteres országos bajnokságot a Vasas pasaréti sportcentrumában. A hazai szövetség eredményközlője szerint a 2004-es születésű békéscsabai Karsai 29:28,01 perces egyéni csúccsal teljesítette a távot. Az ugyancsak szombaton, Szolnokon megrendezett Tiszavirág elnevezésű versenyen a gerelyhajítóknál az Európa-bajnoki 4. Szilágyi Réka (57,06 m) meglepetésre kikapott a 61,09 méterrel egyéni csúcsot dobó Bogdán Annabellától. A Kopp Békéscsabai AC sportolója ezzel az eredménnyel dobogóra állhatott volna a tavalyi müncheni kontinenstornán.