Labdarúgás - NB II.

2023.05.15. 22:08

Az utolsó percben lőtt góllal győzött a Csaba, él a remény a bentmaradásra - galériával

A 37. forduló utolsó mérkőzésén győzött a Tiszakécske ellen és ezzel még az utolsó fordulóban reménykedhet a Békéscsaba abban, hogy elcsípi az osztályozós helyek valamelyikét.

Fotó: Bencsik Ádám

Korán, a védő Bora György fejes góljával már az 5. percben vezetéshez jutott a Békéscsaba. Nem láttunk túl magas színvonalú mérkőzést, a hazai csapat irányított, jól védekezett, támadásaiban pedig mindig ott rejlett a gólveszély. A vendégek szórványos ellenakciói viszont nem hoztak izgalmat a csabai kapu előtt az első harminc percben. A félidő hátralévő perceiben azonban inkább a csabai 16-os környékén zajlott a játék, a kécskeiek helyzetekig is eljutottak.

A második félidőt a Tiszakécske kezdte góllal. A csabaiakat sokkolta a találat, nem találták a ritmust, a játékukban nem volt benne, hogy újra előnyt harcolhassanak ki, a fizikálisan erősebb, a párharcok többségét megnyerő vendégek kontroll alatt tartották a mérkőzést. A lilák az utolsó tíz percben ébredtek rá, hogy mi forog kockán, egymás után dolgozták ki a helyzeteket, erőfeszítéseiket a legvégén siker koronázta, végül Albert István fejese döntött. Az Bizakodhatnak a békéscsabaiak, de vasárnap a már bornzérmes Ajka otthonában is nyerni kell, hogy a remény még tovább éljen.

Békéscsaba 1912 Előre–Tiszakécskei LC 2–1 (1–0)

Labdarúgás NB II-es mérkőzés. Békéscsaba, 830 néző. V.: Kovács I. (Kovács G., Rózsa). Békéscsaba: Póser – Puskás G., Albert I., Bora, Mikló – Fazekas L., Talpalló (Marik, 72.), Kitl M., Futó (Ilyés, 82.), Horváth P. (Zádori, 72.) – Hamed (Máris, 82.). Megbízott vezetőedző: Pásztor József. Tiszakécske: Halasi – Balázs B., Kiprich, Csáki, Vajda B. – Kiss N., Máté Zs., Szekér (Erdei, 78.), Pongrácz (Biben, 86.) – Horváth Z., Zamostny. Vezetőedző: Klausz László.

Sárga lap: Pongrácz a 9., Futó a 37., Kitl M. a 72., Kiprich a 90. percben.

Szögletarány: 5:4 (1:2).

5. perc: Mikló jobb oldali szöglete után Bora 8 méterről a kapunak háttal állva a jobb alsó sarokba fejelte a labdát, 1–0.

48. perc: Zamostny a 16-os jobb oldaláról keményen belőtte a labdát, amire ketten is érkeztek és Horváth Zoltán két lépésről a kapu jobb oldalába lőtt, 1–1.

90+6. perc: Bora tette be a labdát, Csákiról felvágódott labda, Albert jól érkezett és a bal alsó sarokba fejelt, 2–1.

Pásztor József: – Legalább hat meccsen kaptunk ki úgy hogy a kilencvenedik percben kaptuk a gólt. Most fordult a kocka. Nehéz meccs volt, az időjárási viszonyok között nem játszottunk jól, de a három pont meg van s ez a lényeg. Reméljük Ajkán is mellénk áll a szerencse!
Klausz László: – A második félidőben erőnlétben és játékban is felülmúltuk az ellenfelet, amely a végén már mindent egy lapra feltéve támadott és a végén egy felpattanó labda után megszerezte a győztes gólt. A srácokat nem tudom letolni, hiszen végig hajtottak, de sajnos meghatározó pillanatokban, mindkét gólnál rosszul döntöttünk.

Jó: Albert I., Bora, Kitl M., Mikló, ill. Horváth Z., Zamostny, Szekér, Halasi.

Következik

A 38. forduló. Május 21., vasárnap, 17.00: Gyirmót–MTK Budapest, ETO FC Győr–Csákvár, Haladás–DVTK, Siófok–Kozármisleny, Soroksár–Mosonmagyaróvár, Tiszakécske–Budafok, Ajka–Békéscsaba, Pécs–Dorog, Kazincbarcika–Szentlőrinc, Nyíregyháza–Szeged-Csanád Grosics Akadémia.