Kézilabda

2023.03.13. 15:45

Riválist vert a Gyula - galériával

Összességében nem volt rossz hétvégéjük az NB II-es női csapatoknak, hiszen csak a Csorvás és a Szarvas nem szerzett pontot, a Gyula, a Szeghalom és az Orosháza is győzni tudott, a fürdővárosiak ráadásul felzárkóztak az ötödik helyre.

Gajdács Pál [email protected]

CZ-Gyulasport Nkft.–Mizse KC 35–24 (15–13)

Fotó: Kiss Zoltán

NB II-es mérkőzés. Női. Gyula, 150 néző. V.: Frank, Mucza. Gyula: Mike – Ilyés 7 (1), Ladics 9, Lukács 5, Németh Cs. 3, Szabó K., Szögi 3 (2). Cs.: Antal 1 (kapus), Farkasinszki 3, Gelegonya 1, Kertes, Kruzsicz, Nagy P. 3, Vólent. Edző: Zöldi-Tóth Katalin. Kiállítások: 12, ill. 14 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 5/4. A vendégek ráijesztettek a hazaiakra, akik a 16. perctől egy 12 perces gólcsendet produkáltak, ezalatt a vendégek egy 7–0-ás sorozattal kiegyenlítettek. A gyulai lányok nem roppantak össze és végül kétgólos előnnyel mehettek az öltözőbe. A második félidőben harcosabb csapatok léptek pályára, késhegyig menő harc alakult ki. A hazai kapuban mindkét kapus remekelt, a mezőnyben pedig Ladics Vivien és Ilyés Lilla vállalt aktív szerepet, de az összes pályára lépő játékosnál látszott a győzelmi akarás. Igazi közönségszórakoztató játék folyt a pályán. Ehhez kellett a vendégek igen agresszív, csupaszív játéka. A fürdővárosiak a pontosabb, gyorsabb támadójátékuknak köszönhető nőttek a Mizse fölé (az 58. percben már 11 góllal vezettek), sikerükkel pedig pontszámban utolérték a Mizse KC-t, sőt, jobb gólkülönbséggel eléjük is kerültek.

Szarvasi NKK–PC Trade Szegedi NKE 21–28 (8–9)

NB II, női. Szarvas, 100 néző. V.: Bab Ágota Gyopár, Bodó Zsuzsanna. Szarvas: Nagy B. – Kovács B. 1 (1), Nagy E., Papp 6 (5), HAJDU 4, Balogh V., Buzási 3. Cs.: Skorka (kapus), Fodor, Milyó, Száva, SZŐLLŐSI 6 (1), Tasgyik, Trnyik 1, Závoda. Edző: Száva Flórián. Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 8/7, ill. 2/1. A csapatok a védekezésre helyezték a hangsúlyt, a szegediek ennek a nyitott módját választották, amivel a hazaiak nehezen boldogultak. Gólt csak hétméteresekből értek el, míg a vendégek távoli dobásokból is betaláltak. A szarvasiak a 25. percben lőtték az első akciógóljukat, s ez annyira felpaprikázta Hajduékat, hogy zsinórban 3 gólt szerezve a szünetig egy gólra felzárkóztak, majd a szünet után Szöllősi ki is egyenlített. A 2. félidőben a vendégek újra magukhoz ragadták a kezdeményezést. A vendégek a fáradó hazaiak pontatlan lövései után szerzett labdákat rendre értékesítették. Megérdemelt vendégsiker született, de a gólkülönbség túlzott.

Mezőtúri AFC-Syngenta–Szeghalmi NKC 26–31 (10–15)

NB II, női. Mezőtúr, 50 néző. V.: Katona J., Katona K. Szeghalom: Csizmadia – SZIJJÁRTÓ 7, PETRI 8 (1), Kovács Sz. 2 (1), Hajzer, Körtvélyesi 3, KISS V. 6. Cs.: TRIFFA (kapus), Macsári 1, Hegedűs 1, Tóth J. 1, Pincés 1, Ambrus, Molnár B. Csernyeczki 1. Edző: Zsadányi Sándor. Kiállítások: 14, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 4/2. Szinte azonnal a szeghalmi együttes vette át az irányítást, és a félidő végéig sikerrel tartotta meg ötgólos előnyét. A 2. félidőben sem állt le a góllövéssel a Szijjártó Inez–Petri Ildikó kettős és a csak pillanatokra fellángoló mezőtúriak szépen fokozatosan epizódszerepre kárhoztattak. A sárrétiek győzelme egyetlen pillanatra sem forgott veszélyben.

K. Szeged SE–Orosházi NKC U22 25–31 (14–12)

NB II, női. Szeged, 30 néző. V.: Herceg, Piller. Orosháza U22: KOVÁCS J. – BALASKÓ 7 (1), KOLLÁR 7, PÉTER 4, Csompora, IGAZ 4, Fehér H. 2. Cs.: Cseh (kapus), Bereznyai, LECKÉSI 4 (2), Faragó, Mészáros 3. Edző: Nagy Ferenc. Kiállítások: 8, ill. 20 perc+Csompora kizárva. Hétméteresek: 5/3, ill. 3/3. Jó orosházi kezdés után az első félidő első harmadának végén kiegyenlítettek a Tisza-partiak. Szorosan alakult a mérkőzés, előnyt a játékrész végére tudtak kiharcolni a hazaiak a szinte állandóan emberhátrányban játszó ONKC U22 ellen. A második félidőben több vendégjátékos teljesítménye is feljavult, így vissza tudta venni a vezetést a csapat. A játékrész derekán egy remek 7–0 széria gyakorlatilag megpecsételte a szegediek sorsát.

EURONOVEX USE–Csorvási SK 33–13 (15–7)

NB II, női. Szászberek, 50 néző. V.: Gubó, Gyulai. Csorvás: Zsiga – Tóth-Greksza, Kereki 2, Mokrán 1, Ivanics 2, Baráth B. 6, Gömöri. Cs.: lestyán (kapus), Biró, Rusz 2, Popol, Petrovszki A. Edző: Ivanics-Gyemó Anita, Baráth Lajos. Kiállítások: 2, ill. 0 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 1/0. Meglepte esélyesebb vendéglátóját a Csorvás és az első félidő közepéig szorossá tudta tenni az eredményt. A hazaiak javítottak a védekezésükön, a csorvásiak pedig egyre többször rontottak, ami a szünetig az eredményen is meglátszódott. A második félidő kezdetén minden eldőlt, az ENUSE 10 góljával szemben a viharsarki gárda csak egyet hozott össze, s innentől már nem volt kérdés, hogy melyik együttes nyer.

Az NB II-es bajnokság állása

Női: 1. Szegedi NKE 27 (464–339, 14 mérk.), 2. ENUSE 24 (452–327, 14), 3. Bácsalmás 19 (458–390, 14), 4. Szeghalom 18 (415–398, 14), 5. Gyulasport 16 (437–361, 14), 6. Mizse KC 16 (422–412, 14), 7. Békéscsabai ENKSE U22 16 (408–433, 14), 8. Szarvas 14 (388–356, 14), 9. Csorvás 8 (356–467, 15), 10. K. Szeged SE 6 (362–458, 15), 11. Orosháza U22 4 (329–436, 14), 12. Mezőtúr 2 (323–437, 14).