Vízilabda

2023.03.20. 15:12

Felemás hétvégét zártak a csabaiak

A sorsolás szeszélye folytán sorozatban negyedik mérkőzésüket játszották hazai környezetben, a békéscsabai Árpád fürdőben az országos utánpótlás-bajnokság rájátszásában a Swietelsky-Békéscsaba korosztályos csapatai.

Gémesi Ádám

Fotó: T. Petka Anita

Ezúttal a Dunakanyarból érkezett ellenfél a viharsarki megyeszékhelyre, akikkel szemben felemás sikerrel zárták a napot.

Swietelsky-Békéscsaba–KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo Leányfalu 14–14 – büntetőkkel 16–18 (3–2, 4–4, 5–4, 2–4, 2–4)

Országos bajnokság, rájátszás, A2 B csoport, ifjúságiak, Békéscsaba. V.: Pásztor, Berki. Békéscsaba: Korcsok P. – Dobos 5 (2), Hajdu A. 2, Gémesi 3, Szanyi 1, Bozgán 4 (2), Fodor Zs. 1. Cs.: Budai, Sajtos, Tasnádi, Pojendán. Edző: Ajtai Miklós.

A rendes játékidő nagy részében vezetett a Békéscsaba, volt amikor négy góllal is, innen állt fel a Dunakanyar, mi több, a finisben átvette a vezetést, ám Gémesi Ádám akciógóljával egyenlítettek a hazai fiatalok a lefújás előtt másfél perccel. Jött a büntetőpárbaj, amelynek során a csabaiak kétszer hibáztak, a vendégek egyszer sem, így csak egy pontot szereztek a csabaiak.

Az élcsoport állása. 1. Újbuda 12, 2. Hódmezővásárhely 12, 3. Dunakanyar Leányfalu 8, 5. Békéscsaba 4. Swietelsky-Békéscsaba–KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo Leányfalu 8–11 (3–3, 3–4, 1–2, 1–2)

Országos bajnokság, rájátszás, A2 B csoport, serdülők, Békéscsaba. V.: Juhász Tibor, Berki András. Békéscsaba: Korcsok P. – Budai, Hajdu A. 1, Szatmári L. 1, Szanyi 3, Fodor Zs. 1, Pojendán 1. Cs.: Lisztes (kapus), Tasnádi, Zimbran, Bazsó, Sajtos 1 (1), Rácz, Szathmáry Zs. Edző: Fodor Ádám.

Sokáig teljesen nyílt volt a találkozó, sőt, 6–4-re még a csabaiak vezettek, ám a fordulás után gólerősebbnek bizonyult az ellenfél és a maga javára fordította a mérkőzést.

Az élcsoport állása. 1. Újbuda 15, 2. Angyalföld 10, 3. Sopron 6, 5. Békéscsaba 6. Swietelsky-Békéscsaba–KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo Leányfalu 16–6 (4–1, 6–1, 1–3, 5–1)

Országos bajnokság, rájátszás, A2 B csoport, gyermek korosztály, Békéscsaba. V.: Juhász Tibor, Pásztor Antal. Békéscsaba: Krizsán – Szatmári L. 4, Bazsó 1, Zimbran, Rácz 3, Pónya O. 1, Fölker. Cs.: Gyuricza (kapus), Such 2, Plavecz, Suhajda Z. 1, Szathmáry Zs. 1, Orosz R., Csüllög 2, Nánási 1 (1). Edző: Katona Péter.

A félidő lezárása előtt már 9–1 arányban vezetett a Békéscsaba, így nem okozott gondot a vendégek legyőzése.
Az élcsoport állása: 1. Békéscsaba 15, 2. Sopron 15, 3. Újbuda 9.