Labdarúgás - NB II.

2023.02.05. 18:00

A hajráig vezetett a Békéscsaba az éremesélyes ellen - galériával

A 83. percig vezetett a Békéscsaba a dobogóra is esélyes Gyirmót FC Győr ellen, ám a vendégek egy jól kivitelezett támadás végén kiegyenlítettek és pontot mentettek.

Gajdács Pál [email protected]

Békéscsaba 1912 Előre–Gyirmót FC Győr 1–1 (1–0)

Fotó: Für Henrik

A Békéscsaba – elsősorban az ellenakcióinak köszönhetően – sokkal veszélyesebb volt az első félidőben. Kapufáig is eljutott, igaz, ezt a saját kapujára veszélyes Hudák Dávidnak köszönhette, de nem érdemtelenül vezetnek a lila-fehérek. Nem sokkal később viszont már a vezetést is megszerezték a hazaiak, Horváth Péter tizenegyesből volt eredményes. A folytatásban is veszélyesebbnek bizonyult az Előre – amely ziccert is elhibázott –, a gyirmóti játékosok közül egyedül Medgyes Zoltán megmozdulásaiban rejlett némi veszély.

A második félidőben sem kezdtek nagy rohamokba a látogatók. A Csaba növelhette volna az előnyét, de a csereként pályára lépő Hamed Yasin a lécet találta telibe, majd fejelt és lőtt, de vagy Hársfalvi kapus védett, vagy a támadó célzott rosszul. A 80. perc után kezdett el igazán támadni a kisalföldi csapat, amely ki is használta a viharsarkiak védelmi megingását, így Madarász Márk egyenlíteni tudott. Két percre rá jött a mérkőzés harmadik kapufája, amit a csereként beállt gyirmóti Szegi Vince jegyzett, majdnem megszerezve a vezetést a látogatóknak.

A Békéscsaba tehát nem zárta le a mérkőzést, amikor megvoltak a helyzetei hozzá, így a Gyirmót egy jó hajrával legalább egy pontot megmentett, de a döntetlennel egyik csapat sem lehet igazán elégedett.

NB II.-es mérkőzés. Békéscsaba, 460 néző. V.: Kovács I. (Baghy, Rózsa). Békéscsaba: Póser – Puskás G., Albert I., Bora, Mikló – Máris (Hamed, 62.), Zvara L., Kitl, Horváth P. – Váradi (Hodonicki, 71.), Czékus.  Vezetőedző: Brlázs Gábor. Gyirmót: Hársfalvi – Major M. (Szegi, 78.), Hudák D., Polgár (Csörgő V., 78.), Hajdú Á. – Soltész D. (Simon A., 62.), Kovács M., Kovács D. (Nagy P., 62.), Madarász – Erdei M. (Kicsun, 62.), Medgyes Z.  Vezetőedző: Csertői Aurél.

Sárga lap: Medgyes a 11., Máris a 21., Bora a 33., Soltész a 37., Major a 69., Czékus a 90+2. percben.

27. perc: Albert ugratta ki Váradit, akit Madarász buktatott a gyirmótiak büntetőterületén belül. A játékvezető azonnal a 11-es pontra mutatott. Horváth Péter állt a labda mögé, aki laposan lőtt, és bár Hársfalvi rajta volt a lövésen, a labda a jobb kapufáról befelé a hálóba pattant, 1–0.

83. perc: Hajdú Ádám ugratta ki Nagy Patrikot, aki középre passzolt a tisztán érkező Madarász Márknak, ő pedig 6 méterről az üres kapuba lőtte a labdát, 1–1.

Jó: Horváth P., Albert, Hamed, Bora, ill. Madarász, Hajdú Á., Erdei, Medgyes Z.

Brlázs Gábor: – Nagyon jó mérkőzésen, nagyon jó csapat ellen szereztünk értékes egy pontot. Van bennünk egy kis csalódottság, mert egy–nulla után megvoltak a helyzeteink, hogy lezárjuk a mérkőzést. Sajnos, ezek a lehetőségek kimaradtak, ami megbosszulta magát. Azt hiszem azonban, hogy nem kell a csapatnak szégyenkeznie. Ha a gárda ezzel a hozzáállással és mentalitással fog játszani a továbbiakban is, akkor elérjük azt a célt, amit kitűztük magunk elé. Csertői Aurél: – A játék képe alapján reális a döntetlen. A mérkőzésen mindkét csapat játékát nehezítette az óriási szél, emiatt a második félidőben a hazaiak és mi is hibáztunk védekezésben. Csináltunk egy buta tizenegyest, de voltak lehetőségeink. Pontosabban kellett volna játszanunk, de ahogy mondtam is, extrém körülmények között zajlott a mérkőzés, persze ez nem menti fel a csapatot, mert nem játszottunk jól. A Békéscsaba erőszakos volt, bevetett mindent.

További eredmények: Dorogi FC–MTK Budapest 0–2, Budafoki MTE–Kolorcity Kazincbarcika SC 4–0, Credobus Mosonmagyaróvár–PMFC 1–2, HR-Rent Kozármisleny–FC Ajka 0–1, Aqvital FC Csákvár–Soroksár SC 0–0, Nyíregyháza Spartacus FC–BFC Siófok 1–1, ETO FC Győr–Szombathelyi Haladás 1–3, Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Szentlőrinc 2–4. A DVTK–Tiszakécskei LC mérkőzést hétfőn játsszák.