2022.11.07. 16:10

Besöpörték a két pontot a köröstarcsaiak

Bár mind a négy Békés megyei együttes pályán volt a hétvégén a férfi NB II-es bajnokságban, csupán a rutinos Köröstarcsa tudta besöpörni a két pontot. Az előrehozott mérkőzéseken ugyanakkor mindkét női együttes, a Szeghalom és a Békéscsaba U22 is remek napot zárt.

Optimum Solar-Békési FKC U23–Köröstarcsai KSK 26–32 (16–17) /Fotó: Für Henrik/

Az első félidő hozott szorosabb csatát a Békési FKC U23 és a Köröstarcsai KSK Békés megyei rangadón, bár szinte végig a vendégeknél volt az előny. A hazaiaknál Novák Endre, a tarcsaiaknál a később 12 gólig jutó Kecskés Bence vitte a prímet. A tapasztaltabb, szokatlan védekező harcmodort alkalmazó vendégek maradtak stabilabbak, a második félidő derekán kialakított ötgólos előnyüket végig tartani tudták, amit Kecskés az utolsó pillanatokban növelt hatra.

Az első negyedórában még tartotta magát az Újkígyós Berettyóújfaluban, majd a hajdúsági gárda egy 5–0-s szériával faképnél hagyta vendégét. Az utolsó tíz percben azonban felzárkóztak a kígyósiak (50. p.: 15–13), de a berettyóiak időben ébredtek, már öt góllal is vezettek, a vendégek csak az utolsó percekben karcsúsítottak a hátrányukon.

A 25. percig szorosan alakult a Pick Szeged U23 és a mindössze 12 főt nevező Kondoros összecsapása. A hazaiak a 35. perctől fokozták a tempót (40. p.: 20–15), igaz a vendégek nem törtek össze és még sikerült visszajönniük három gólra. A hosszabb kispaddal rendelkező Tisza-partiak edzője azonban jobban tudta forgatni csapatát és ez meghozta számukra a győzelmet.

Optimum Solar-Békési FKC U23–Köröstarcsai KSK 26–32 (16–17)

NB II-es mérkőzés. Férfi. Békés, 130 néző. V.: Körmendi, Nyitrai. Békés U23: Nagy-Gáspár – Novák E. 8, Csige 4 (2), Balogh B. 2, Kádas 1, Novák Zs. 6 (1), Rusznák 2. Cs.: Vigh (kapus), Kóta, Szabó G. 1, Nagy Z., Furka, Sütő 2, Fábián, Lukács I., Fekete B. Edző: Beliczay József. Köröstarcsa: Pankotai – Molnár K., Polgár 1, Kecskés 12 (3), Molnár S. 2, Lőrinczi 4, Kovács I. 6. Cs.: Domokos (kapus), Kovács L. 4, Pap D., Bögre, Oláh 3 (1), Lukács Z., Mészáros. Edző: Molnár Zoltán. Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 6/4.

Berettyó MSE–FKSE-Újkígyós 22–20 (9–4)

NB II, férfi. Berettyóújfalu, 250 néző. V.: Tóth G., Tóth I. Újkígyós: Ecker – Harangozó, Fekete L. 8 (4), Kádas 2, Ivanics 4, Endrei 2, Süli 2. Cs.: Kiss N. (kapus), Balázs, Farkas, Lipták, Masa, Susán 1, Székely, Hajgató 1, Müller. Edző: Szabó Zsolt. Kiállítások: 14, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4.

Pick Szeged U23–Kondorosi KK 30–24 (14–12)

NB II, férfi. Szeged, 100 néző. V.: Horváth Z., Turák. Kondoros: Sztancsik – Istenes L. 5, Krajcsovicz 2, Kovács A. 2, Gazsó 1, Papp K. 4, Padla 5. Cs.: Szebegyinszki (kapus), Sárosi 2 (1), Kasnyik V., Kasnyik T, Ambrus 3. Edző: Kósa Balázs.

Kiállítások: 2, ill. 8 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 2/0.

A hölgyeknél két decemberről előrehozott találkozót rendeztek meg a hétvégén.

Hullámzó volt a játék a Szeghalom és a K. Szeged találkozóján, de az első félidőben végig a sárréti csapat vezetett 3-4 góllal. Szünet után Szijjártó percei következtek, aki egymás után háromszor is eredményes volt és a játékrész első harmadához közelítve hat góllal vezetett a csapata. Később tízre nőtt a különbség, s innentől kezdve már nem volt izgulni valója a hazaiaknak.

A Békéscsabai ENKSE U22 bajnoki címre sem esélytelen ellenfele, a Mizse KC sem úszta meg a nagy verést, igaz kellett két rutinosabb játékos, Zsemberi Zóra és Bencsik Bojána segítsége. A csabaiak uralták a mérkőzést és a szünetig sikerült leszakítani vendégeiket. A második félidőben hét góllal ellépett a lila-fehér csapat, de a látogatók egy ízben még feljöttek. A végjátékban belehúzott az Előre és biztosan húzták be a mérkőzést.

Szeghalmi NKC–K. Szeged SE 33–24 (12–9)

NB II, női. Szeghalom, 50 néző. V.: Rácz, Rigó. Szeghalom: Triffa – Szijjártó 7, Petri 8 (2), Kovács Sz. 4 (2), Tóth J. 3, Hajzer, Kiss V. 3. Cs.: Csizmadia (kapus), Hegedűs 2 (1), Pincés 1, Kotroczó 2, Ambrus, Csernyeczki 2, Kecskeméti, Molnár B. 1. Edző: Zsadányi Sándor. Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 5/5.

Békéscsabai Előre NKSE U22–Mizse KC 39–32 (17–13)

NB II, női. Békéscsaba, 80 néző. V.: Hovány, Ubornyák. Békéscsaba U22: Madera-Domokos – Pétervári 9, Majoros 4, Zsemberi 9 (3), Bencsik 7, Sándor 2, Csányi 1. Cs.: Petrovszki (kapus), Csikós, Áchim 1, Fazekas, Gajdács, Kiss F., Károlyi 3, Weigert 3, Szűcs. Edző: Fábián Csaba. Kiállítások: 10 perc+Bencsik kizárva, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 8/6.

Az NB II-es bajnokság állása

Férfi: 1. Törökszentmiklós 14 pont (230–188), 2. Makó 11 (219–199), 3. Mezőtúr 10 (219–188), 4. Hajdúszoboszló 9 (223–205), 5. Pick Szeged U23 8 (208–176), 6. Köröstarcsa 8 (199–199), 7. Kunszentmárton 6 (215–224), 8. Berettyó 6 (167–208), 9. Kondoros 5 (196–213), 10. Békési FKC U23 4 (217–237), 11. Újkígyós 3 (194–215), 12. Szolnok 0 (185–220).

Női: 1. Bácsalmás 10 (167–129, 5 mérkőzés), 2. Mizse KC 10 (210–177, 7), 3. Szegedi NKE 9 (149–124, 5), 4. Gyulasport 8 (193–143, 6), 5. Szeghalom 8 (201–193, 7), 6. ENUSE 6 (148–129, 5), 7. Békéscsabai ENKSE U22 6 (232–258, 8), 8. Szarvas 5 (137–115, 5), 9. K. Szeged SE 4 (148–175, 6), 10. Csorvás 4 (155–184, 6), 11. Mezőtúr 2 (156–212, 7), 12. Orosháza U22 0 (117–174, 5).