Atlétika

2022.06.19. 14:11

Márton Anita idei legjobbját lökte

Több biztató megyei eredmény született a hétvégi országos bajnokságot felvezető 38. Honvéd Kupán, melyet a székesfehérvári Bregyó közi Regionális Atlétikai Központban rendeztek meg szombaton.

Márton Anita /Archív fotó/

Márton Anita az első öt sorozatában stabilan 17,50 feletti eredményeket ért el, majd az utolsó körben 18,34 méterig repítette a súlygolyót, azaz 10 centivel megjavította idei legjobbját. A Kopp Békéscsabai AC súlylökője mögött a második helyen Szegedi VSE-ben edző Veiland Violetta végzett 16,45 méteres lökéssel. A békéscsabaiak másik olimpikonja, Oláh Barbara a honvédos Récsei Ritát maga mögé utasítva nagy fölénnyel győzött az 5000 m-teres gyaloglásban, ideje: 22:27,96. Jól szerepelt a gerelyhajító Bogdán Annabella is, akinek 48,81 méteres dobása a harmadik helyhez volt elegendő.

Remekelt az 3000 méteres síkfutásban a békéscsabai Karsai Gábor is, ő 8:21,52 perces egyéni csúccsal a második helyen ért célba az ugyancsak élete legjobbját futó pécsi Lomb Ádám (8:17,90) mögött.

A férfi 400 méteres számban Cseke Gábor, a Gyulasport NKft. futója 53,05 másodperccel az ötödik helyen végzett. A mezőnyben szerepelt a szintén fürdővárosi Herdeló Gergő Alex is, aki 56,78-al hetedik lett. Női 400 méteren indult a gyulai Kőfaragó Lara Dóra, aki 67,35-el a 13. helyen végzett.