2021.12.04. 17:51

Szünet után remekeltek a lila-fehérek

Algyő–EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 26–39 (13–15)

V.L.

Kézilabda NB I B.-s női mérkőzés, Algyő, zárt kapuk mögött. V.: Őri Erika, Pozdena Erika. Békéscsaba: Csizmadia – Andróczki 3, Török, Kukely A. 3 (1), Giricz 2, Gyimesi 5, KUKELY K. 5. Cs.: Szabó D. (kapus), MAYER 8, BUCSI 3, Szögi 3 (2), KARACS 5, Vámosi 2, Iván, Bencsik, Zsemberi. Vezetőedző: Papp Bálint. Az Algyő legjobb dobói: Csáki 6, Farkas K. 5.

Kiállítások: 12, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 5/3.

A hazaiak szereztek vezetést hétméteresből, majd Kukely Anna egyenlített. Az 5. percben 3–1-re vezettek a vendégek, ám az Algyő gyorsan egyenlített. A 10. percben kétgólos csabai előnynél (6–8) időt kért Farkas József Dániel a hazaiak mestere, ami használt, mert a 13. percben 8–8-ra egyenlített a házigazda. A lila-fehérek nehezen tudtak kibontakozni a lelkes algyőiek ellen. A 17. percben 12–9-es csabai előnyt mutatott az eredményjelző. A félidő hajrájában két-három góllal vezettek a vendégek. A 30. percben 13–15-nél időt kért Papp Bálint.

Fordulás után felváltva estek a gólok, a 36. percben 15–19-nél Farkas József Dániel ismét időt kért, mert érezte, hogy meg kell fogni a vendégeket. Mindez nem nagyon sikerült, hiszen a 45. percben már hét góllal vezettek a lila-fehérek (18–25). A jelentős előny birtokában a csabaiak nyugodtan játszottak a találkozó utolsó negyedórájában, az 53. percben már kilenc gól volt az előnyük (23–32).

Az Előre NKSE második félidőbeli jó játékával magabiztosan hozta a találkozót, és százszázalékos teljesítménnyel vezeti a tabellát.

Papp Bálint: – A szünetben azt kértem a lányoktól, hogy nyugodjanak meg, hiszen jobbak. A második félidőben nagyszerűen játszottak a mieink, a jó erőkből álló hazaiak ellen. Gratulálok az egész csapatnak a győzelemhez, és az őszi elsőséghez.