2021.11.06. 19:16

Rangadót nyert az Előre NKSE

EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE–Eszterházy SC 29–25 (12–12)

V.L.

Kézilabda NB I. B.-s női mérkőzés, Békéscsaba, 700 néző. V.: Rózsahegyi Brigitta, Südi P. Békéscsaba: Csizmadia – Andróczki, Török, KUKELY A. 7 (1), Giricz 2, GYIMESI 4, Karacs 1. Cs.: Szabó D. (kapus), MAYER 9, KUKELY K. 4, Iván 1, Szögi 1. Vezetőedző: Papp Bálint. Az Eger legjobb dobói: Alaxai 5, Bató 5, Szecsődi 4.

Kiállítások: 10, ill. 4 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 3/1.

A szombat esti rangadón az első perctől kezdve nagy csata folyt pályán. A 7. percben 3–3 volt az állás, majd a vendégek átvették a vezetést (4–5). A 16. percben 8–7-re fordított az Előre NKSE. A 19. percben egy gólos hátrányban időt kért Papp Bálint, ami használt, hiszen három góllal elhúztak a hazaiak (25. p.: 12–9). Az Eger nem adta fel, és a szünetig kiegyenlített.

Fordulás után felváltva estek a gólok, a 39. percben az Eger kétgólos előnyt szerzett (15–17). A lila-fehérek nem adták fel, előbb egyenlítettek, majd a 43. percben 20–18-ra fordítottak, amikor a vendégek időt kértek. A békéscsabaiak elsősorban a volt válogatott Mayer Szabina, és Kukely Anna góljaival fokozatosan elhúztak, a 49. percben már 24–19-re vezettek. Az egriek nem adták fel, és az 54. percben 26–25-re felzárkóztak. Az utolsó percekben jól védekeztek a csabaiak, és még három gólt lőttek, így végül nagy küzdelemben megérdemelten nyerték a rangadót.

Videó: Békéscsabai Előre NKSE Facebook-oldal

Papp Bálint: – Gratulálok a lányoknak, egy fontos rangadót nyertünk meg, egy jól felkészített Eger ellen a második félidő alapján teljesen megérdemelten. Készülünk tovább, hiszen a jövő héten két mérkőzés is vár ránk, szerdán az NB I.-es Érdet fogadjuk a Magyar Kupában.