2021.09.11. 19:53

Szünet után fordított a Nánás

Hajdúnánás–OXXO Energy Orosházi NKC 27–25 (13–15).

V.L.

NB I. B., női, Hajdúnánás, 200 néző. V.: Bába, Horváth P. Orosháza: BÁLINT – Bíró 2, Maláti 4, Tóth S. 6 (5), Mikula 1, Vörös 2 (1), Moharos. Cs.: Cseh, Gedó (kapusok), MÁRCZY 9, Antal 1, Szabó D., Ács, Papp, Horváth B. Edző: Herbert Gábor. A Hajdúnánás legjobb dobói: Vámosi 5 (2), Nyakó 4, Szabó P. 4.

Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 6/6.

A találkozó elején felváltva estek a gólok, a 9. percben 5–5 volt az állás. A 11. percben két góllal vezetett az ONKC (5–7). A 17. percben 10–7-es vendég vezetésnél a játékosként korábban Orosházán is megfordult nánási edző, Dajka István időt kért. A hajrában, miután egy gólra feljött a Nánás, 11–12-nél Herbert Gábor is kikérte az idejét. A szünetben kétgólos orosházi előnyt mutatott az eredményjelző.

Fordulás után felváltva estek a gólok, majd a hazaiak erősítettek, kihasználták a vendégek hibáit, és átvették a vezetést. Az ONKC mindent megtett, jól küzdöttek a lányok, de végül kétgólos vereséget szenvedtek az őszi bajnoki nyitányon.