kosárlabda

2020.10.26. 15:07

Elveszítették vezérüket a berényi kosarasok

Kiskunfélegyházi KC–Békéscsabai KK 59:79 (13:21, 14:14, 17:16, 15:28)

NB II-es mérkőzés. Férfi. Kiskunfélegyháza. V.: Arató, Komáromi. Békéscsaba: Vágvölgyi Ákos (26/12), Korcsmáros (4/3, Lippai (7/3), Botos (5/3), Czifrák (4). Cs.: Salamon (8/6), Vágvölgyi Ádám (18/12), Vas (5), Sebők, Runa (2). Edző: Jancsika Árpád. A 3. negyed közepéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ám azután a csabaiak a jobb edzettségi állapotuknak köszönhetően igazi csapatmunkával eldöntötték a mérkőzést.

Mezőberényi KK–Békési SZSK U23 88:115 (25:29, 18:24, 19:28, 26:34)

Férfi. Mezőberény. V.: Márkus, Mezei. Mezőberény: Benyovszki (14/9), Kis S. (10/6), Kapelláró (19), Kis G. (21/3), Zsíros (4/3). Cs.: Plavecz (15/6), Földi, Szász (5/3). Játékos-edző: Kis Gergő. Békés: Csorba (14), Balog G. (23), Vass (28/15), Bánszki R. (2), Olics (15/3). Cs.: Szabó B. (24/15), Szabó M., Balog Á. (2), Bánszki D. (2), Kónya, Balogh Z. (3/3), Pocsai (2). Edző: Balog Lajos. A 3. negyed elejéig a kis létszámú játékoskerettel rendelkező hazaiaknak sikerült látótávolságban maradniuk, de a békési csapat már a mérkőzés elejétől kézben tartotta az irányítást. A berényi csapatkapitány, Zsíros Gábor mérkőzés elején történt sérülése nagyban meghatározta a hazaiak játékát.

Gyulai Color KE–Debreceni EAC Campusfesztivál 73:129 (16:19, 25:32, 12:33, 20:45)

Férfi. Gyula. V.: Czékmán, Utasi. Gyula: Marschal (10/6), Szűcs (13/3), Gyepes (8), Beleznai (7/3), Hajdu (17). Cs.: Kőfaragó (14), Lőkös, Fórián (4). Játékos-edző: Hajdu Zoltán János. Sokáig jól tartotta magát a három kezdőjátékosát – keresztszalag-sérülés miatt Kátay Csabát és Házi Márkot, betegség miatt Nagy Zsoltot – nélkülöző Gyula a tavalyi bajnok ellen, a 16. percig többször is átvették vezetést. A 2. félidőben azonban kiütközött a különbség a két csapat között, a debreceni 51 pontot elérő Erdei Ádám tarthatatlannak bizonyult.