2020.09.21. 12:35

A rutin győzött a fiatalság felett a megyei rangadón

Mutatjuk az NB II.-es női kézilabda mérkőzések eredményeit.

Szarvasi NKK–Corner-Gyulasport NKft. 21–33 (12–15)

Kézilabda NB II.-es mérkőzés. Női. Szarvas, zárt kapuk mögött. V.: Major G., Szűcs D. Szarvas: Juhos – Trnyik 2, Óvári 9 (3), Molnár 1, Majoros 3, Szöllősi 3 (1), Paska. Cs.: Skorka, Terhes (kapusok), Ábrahám, Nyerges 2, Brachna, Tasgyik, Jani, Závoda 1. Edző: Száva Flórián. Gyula: Antal – Csapó 2, Medve 6, Laurinyecz, Lukoviczki 4 (2), Milyó 7, Bányainé Szabó R. 3. Cs.: Szabó L. (kapus), Nagy N., Szögi 1 (1), Kertes, Anderlik, HŐS 8, Vozár 1, Szappanos 1. Edző: Zöldi Tóth Kata. Kiállítások: 2, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3. A zárt kapus találkozón már a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést a volt NB I-es és NB I B-s játékosokat felvonultató Gyula, amely a szünetig háromgólos előnyt harcolt ki. Szünet után 10 perc elteltével már 15–22-őt jelzett a tábla. A hazai fiatalok hitüket vesztették, sok volt a pontatlan kapura lövés, amit a gyulaiak Hős Kata vezérletével kihasználtak, csapata végül megérdemelten nyert.

Szeghalmi NKC-Bácsalmási PVSE 35-22 (17-14)

Női. Szeghalom, 100 néző. V.: Babidorics, Reszegi. Szeghalom: Tem – SZIJJÁRTÓ 10, PETRI 9, Gyűrű 3, Szántó 2, Pincés, Kiss V. 4. Cs.: CSIZMADIA (kapus), Ambrus, Hajzer 2, Hegedűs 4 (4), Molnár, Tóth J. 1, Körtvélyesi. Edző: Zsadányi Sándor. A Bácsalmás legjobb dobói: Csordás, Wettstein 5-5. Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3. A 20. perctől csak a különbség nagysága volt kérdés.

Kecskeméti NKSE U22–Gyomaendrődi NKSE 30–37 (15–16)

Női. Kecskemét, zárt kapuk mögött. V.: Kiss B., Kiss J. Gyomaendrőd: Botos – NÉMETH K. 8 (1), Gyuricza 2, Mag 1, FARKASINSZKI Z. 12 (5), Szűcs 4, Farkasinszki M. 5. Cs.: Domokos (kapus), Dinya 1, Dinnyés 4. Edző: Lakatos Tibor. a Kecskemét U22 legjobb dobója: Iványi 6 (5). Kiállítások: 8, ill. 12 perc+Farkasinszki Zita kizárva. Hétméteresek: 9/6, ill. 6/6. Szoros első félidő után a gyomaendrődieknek javuló védekezéssel, gyors lerohanásokkal, ötletes befejezésekkel sikerült felülkerekedniük a lelkesen kézilabdázó hazai fiatalokon.

Csorvási SK–Fiatal Kézilabdások SE 17–35 (11–16)

Békéscsaba, 20 néző. V.: Herceg, Piller. Csorvás: MIKE 1 – Kerepeczkiné 1, KURUCZ 1, Zahoránné 1, MITYKÓ 3, Valaczkai, Major 1. Cs.: Zsiga (kapus), Baráth Zs., Greksza 1, Madar, BARÁTH B. 7 (4), Ivanics D., Zsibrita, Vólent 1. Popol. Edző: Ivanics-Gyemó Anita, Baráth Lajos. Az FKSE legjobb dobói: Szepesi 7 (1), Nyikolajenko 4 (2). Kiállítások: 12, ill. 14 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 6/3. A hazaiak az 1. félidő közepéig tudták tartani magukat. Ezután a lényegesen jobb játékerőt képviselő, a korábbi Bajnokok Ligája-győztes Szepesi Ivettel és a hosszú évekig Békéscsabán játszó ukrán válogatott Olha Nyikolajenkóval kiálló vendégek megérdemelt győzelmet arattak, a gólkülönbség túlzott.