2020.08.21. 20:22

Nagy csatában kapott ki a Békéscsaba

Rácalmáson pénteken megkezdődött a Dunaújvárosi Kohász KA által szervezett BioTechUSA jótékonysági női kézilabdatorna, amelyen négy NB I.-es csapat vesz részt.

Dunaújvárosi Kohász KA–EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 28–26 (15–12)

Felkészülési női mérkőzés, Rácalmás, 200 néző. V.: Bujdosó, Horváth V. Békéscsaba: Mistina – Andróczki 2, Kukely A. 6, Borgyos 3, J. Agbaba 3, Petika 3, Szabó P. 1. Cs.: Szabó D., Csizmadia (kapusok), Vámosi 3, Giricz 1. Iván 2, Kukely K. 2. Vezetőedző: Vida Gergő. A Dunaújváros legjobb dobói: Ferenczy 7, Román 5 (3).

Kiállítások: 6, ill. 8. perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 0/0.

Jól kezdett a Békéscsaba, az 5. percben 4–2-re vezetett. A folytatásban is tartotta előnyét a lila-fehére együttes, a 9. percben 6–4 volt az állás. Ezután megtorpantak a csabai lányok, a hazaiak a 14. percben 9–6-ra fordítottak, majd a . A csereként beállt Csizmadia kapus többször is jól védett, így a félidő hajrájában egy gólra feljött az Előre (27. p.: 13–12), ám a szünetig újabb két gólt lőtt a Dunaújváros, és három gólos előnnyel mehetett a pihenőre.

Fordulás után a lila-fehérek egy gólra feljöttek (15–14), de a házigazdák a 36. percben már néggyel vezettek (19–15). Az Előre nem adta fel, és egy gólra ismét felzárkózott (39. p.: 19–18). A folytatásban felváltva estek a gólok, a 45. percben 22–20-as újvárosi vezetésnél Vida Gergő időt kért. Ebben az időszakban mindkét kapus, Csizmadia, és Hlogyik is remekül védett, mi több az újvárosi hálóőr üres kapus gólt is szerzett. Az 56. percben négy gól volt a hazaiak előnye (26–22), de a lelkes csabai lányok jól küzdöttek, és a meccs végére két gólra feljöttek.

A Békéscsaba végig nagy elszántsággal küzdött, és ha a kapu előtt jobban összpontosít meglepetést okozhatott volna. Az Előre NKSE szombaton 16 órakor a Kisvárdával a bronzéremért játszik, míg a döntőben az MTK Budapest a Dunaújvárossal mérkőzik.