kézilabda

2018.11.10. 21:03

A második félidő jobban ment az Orosházának

Az első félidőben rengeteg hibát követett el az Orosháza, amit szünet után sikeresen orvosoltak.

Orosházi FKSE-Linamar–Mizse KC 34–28 (16–17)

Kézilabda NB I B-s férfi bajnoki mérkőzés. Orosháza, 300 néző. V.: Réti, Szedmák. Orosháza: Szabó L. – Kiss Axel 2, Ferenczi 6, Zubai 1, Döme 5, Mihály 1, Zalai 3. Cs.: Herjeczki (kapus), Ambrus, Karap, Pásztor M. 4, Mátó 4, Lele 1, Bella, Németh L. 3 (1), Balázs 4. Edző: Bakó Botond. A Mizse KC legjobb dobója: Hollós 7, Vancsics, Scherling 6-6.

Kiállítások: 8, ill. 2 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 0/0.

Az Orosháza belealudt a mérkőzés elejébe, rengeteg labdát eladott a csapat, amiből az ellenfél sok gólt szerzett (9. p.: 4–7). Időkérés után sem pörgött fel az OFKSE, két perccel a vége előtt azonban Döme egyenlített (16–16), ám végül mégis minimális vendégelőnnyel mentek pihenőre a csapatok.

A 2. félidő elején átvette a vezetést az Orosháza (34. p.: 18–17), majd a félidő közepén a jó kapusteljesítménynek is köszönhetően növelte az előnyét (48. p.: 28–20). Ezután is akadtak kisebb megingások, de a hazaiak győzelme nem forgott veszélyben.

Bakó Botond: – Az első félidőben rengeteg hibát követtünk el. A tizenhét kapott gól önmagáért beszél, de a második felvonásban visszaállt a rend. A jövő héten másik arcunkat kell mutatnunk.