Labdarúgás – galériával

2018.02.10. 09:55

Díjazták a legjobbakat: középpontban a megyei amatőr labdarúgás

A játékosok között Süli András, Virág Imre és Buza Barnabás, az edzőknél Rétes Pál, Barcsay Attila András, valamint Gál András kapta a legtöbb szavazatot, így a különböző kategóriákban a felsorolt sportemberek lettek az év labdarúgói, illetve trénerei 2017-ben.

A Magyar Labdarúgó Szövetség Békés Megyei Igazgatósága öt évvel ezelőtt hagyományteremtő szándékkal hívta életre Békéscsabán azt az országos szinten is egyedülálló díjátadó gálát, amelynek keretében nagy nyilvánosság előtt ismerik el a megye amatőr labdarúgásáért sokat tévő labdarúgókat, edzőket, sportvezetőket, játékvezetőket, valamint a sportág mecénásait. A kezdeményezés mára megyei szinten is megkülönböztetett figyelmet érdemlő eseménnyé nőtte ki magát, pénteken este a Csabagyöngye Kulturális Központban immár a 2017-es év legjobbjait köszöntötték.

A rendezvényen tiszteletét tette Dunai Antal olimpiai bajnok, az MLSZ utazó nagykövete, Sipos Jenő, a szövetség szóvivője, Szarvas Péter, Békéscsaba polgármestere, valamint Pásztor József, egykori 9-szeres válogatott labdarúgó.

Az esemény előéletéhez tartozik, hogy december folyamán valamennyi klub elküldhette kiket kíván jelölni a különböző kategóriákba. Az egyesületek által benyújtott lapok összesítése során alakult ki a hivatalos hatos jelöltlista, amelyből egy újabb voksolás után a kategóriák első három helyezettje kapott meghívást a gálára. Hogy közülük kik nyerték a díjakat, csak a helyszínen derült ki, amikor az est újdonsült házigazdája, az M4Sport békéscsabai származású riportere, Lukács Viktor kiszólította az érintetteket.

Díjazták a játékvezetőket, a legjobb női, a legjobb öregfiúk és a legjobb veterán labdarúgót is. Sportvezetőkre és a sportot támogató személyekre is érkeztek javaslatok. Közülük idén öt személyt jutalmazott az igazgatóság, minden különösebb sorrend nélkül. Szintén díjazták az intézményi Bozsik-program aktíváit, valamint az év labdarúgó települését. Ez utóbbit 2017-ben Füzesgyarmat érdemelt ki.

A díjazottak:

Az év legjobb megyei I. osztályú labdarúgója: Süli András (Kondorosi TE) 20 helyezési pont, Somogyi János (Szarvasi FC) 17, Szabó Csaba (Méhkeréki SE) 16.

Legjobb megyei I. osztályú edző: Rétes Pál (Szarvasi FC) 28, Brlázs István Gábor (Békéscsaba 1912 Előre II.) 18, Janis János (Kondorosi TE) 14.

Legjobb megyei II. osztályú labdarúgó: Virág Imre (Békésszentandrás) 48, Tanner Gergő (Mezőkovácsházi TE) 26, Kardos Imre (Békési FC) 24.

Legjobb megyei II. osztályú edző: Barcsay Attila András (Dobozi SE) 34, Zsiros György (Újkígyós FC) 33, Boér Zsolt (Nagyszénás SE) 27.

Legjobb megyei III. osztályú labdarúgó: Buza Barna (Orosházi MTK-ULE 1913) 41, Vincze Alex (Nagyszénás SE) 36, Knapp András (Mezőberényi LE, Kamuti SK) 35.

Legjobb megyei III. osztályú edző: Gál András (Mezőberényi LE) 32, Lantos Zoltán (Kevermes SE) 30, Czollner Gábor (Orosházi MTK-ULE 1913) 27.

Legjobb játékvezető: Pécs Zoltán 62, Barta Tibor 48, Sándor Gergő 39.

Legjobb öregfiúk labdarúgó: Cseke Tamás (Szabadkígyós) 27, Laurinyecz Norbert (Békéscsaba) 21, Pusztai Zsolt (Kondoros) 18.

Legjobb női labdarúgó: Csontos Zsanett (Gyulai Amazonok).

Az év veterán labdarúgója: Zielbauer Miksa (Békéscsaba).

Fogyatékkal élő labdarúgója: Török Zoltán (Békéscsaba).

„Békés Megye Amatőr Labdarúgásáért” díjban részesült: Árdeleán Demeter (Kétegyháza SE, szakosztályelnök), Baráth Lajos (Csorvás, polgármester), Borsi Vince (Békéscsaba, testnevelőtanár), Frisnyicz Pál (Mezőmegyer SE, elnök), Vincze Gyula (Gyulai TFC, technikai vezető).

„Az OTP-MOL Intézményi Bozsik-program díjazottjai: Futaki Krisztián (Békéscsaba), Győri Ferenc (Medgyesbodzás), Horváthné Boros Gyöngyi (Békéscsaba), Majorné Horváth Izabella (Gyula), Varga István (Lőkösháza).

Az év labdarúgó települése: Füzesgyarmat (Bere Károly polgármester, Boros Tibor szakosztályvezető).

Nagyon fontos az amatőr háttér

Sipos Jenő, az MLSZ szóvivője beszédében kiemelte az infrastruktúra-helyzet javulását, és azt, hogy a labdarúgásba egyre nagyobb létszámban kapcsolódnak be a gyerekek. Egyik stratégiai célként jelölte meg a női labdarúgás fejlesztését.

Dunai Antal reményét fejezte ki, hogy Békéscsabán mihamarabb újra NB I-es csapat lesz majd.

– Békéscsaba egy olyan nagy közösség, ahol nagyon szeretik a futballt – mondta. – Nagyon fontos az amatőr háttér, innen kellene jönni a fiataloknak, az újabb Pásztor-típusú játékosoknak.

Dankó Béla, MLSZ-elnökségi tag, az MLSZ megyei elnöke számokkal kezdte: 20 pályát építettek eddig, s a 21-re pályáznak éppen, hamarosan Telekgerendás gazdagodik majd eggyel. A Bozsik-program fontosságát említette: az itt játszó gyerekek nélkül nem biztosítható a sportág jövője. Az intézményiben 38 település 96 intézménye, 3750 gyerek vesz részt. Az egyesületiben a 12 régiós központ közül az egyik Békéscsabán van, de kiemelte az alközpontok szerepét is.

 

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a beol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában