2013.05.27. 12:10

Mi történt a megyei harmadosztályban?

A Szarvasi II. a rangadó győztese, a Kaszaper, a Kétsoprony és a Békés is helybenhagyta ellenfelét.

Dombegyház—Békéssámson 6—1 (4—0)
Megyei III. osztályú labdarúgó-mérkőzés, A csoport. Dombegyház, 100 néző. V.: Popucza. G.: Pilán, Bajkán, Tóth I., Plástyik, Mladonyiczki, Kovács Z., ill. Abonyi Á. Jó: Gyüre, Plástyik, Mladonyiczki, Kovács Z., ill. Sibán, Rancz.
Ménesi Róbert: — Most láttam viszont azt a játékot a csapattól, amit én képviselek. Kerekes György, a Békéssámson elnöke: — Az egész szezonban gyenge teljesítményt nyújtott az egész csapat, de ezt a produkciót a mai mérkőzésen negatív értelemben túlszárnyaltuk.
M. R.

Mezőmegyer—Elek 0—2 (0—2)
Kamut, 70 néző. V.: Fűri. G.: Rostás, Puporka. Jó: Szabó, Botyánszki, Rubus, Kitka, ill. Gál, Gyulai, Rostás, Puporka.
Nagy András: — Az Elek nem csak a mai mérkőzést, hanem a bajnokságot is megérdemelten nyerte meg. Mikulás Mihály: — Sportszerű mérkőzésen megérdemelt győzelmet arattunk a szimpatikusan küzdő hazai csapat ellen.
Varró Imre

Pusztaföldvár—Kaszaper 1—8 (1—3)
Pusztaföldvár, 50 néző. V.: Ottlakán. G.: Horváth T., ill. Györgyi 3, Kasza, Benyoda, Dán, Nagy R., Takács R. Jó: Horváth T., ill. Györgyi (a mezőny legjobbja), Kasza, Benyoda, Kocsis.
Kormányos Antal: — Harminc perces csapat vagyunk. A Kaszapernek csak egy „gyufára” volt szüksége, hogy belobbanjon. Kun László, Toncseff Zsolt: — Gyenge színvonalú mérkőzésen, magabiztos győzelem.
K. A.

Békéscsabai Előre U19—Sarkadkeresztúr 1—2 (1—1)
Békéscsaba, 50 néző. V.: Kékesi M. G.: Mengyán, ill. Csige, Boda. Jó: Mengyán, Kiss R., ill. Csige, Boda, Keresztesi, Sajti.
Szenti Zoltán: — Szerintem a pénteki hazatérés után egy pár játékosnak volt „fellépése”. Kocsis Zoltán: — Küzdeni akarással és szép összjátékkal megvertük a Békéscsabát.
Sz. Z.

Békés—Duna Aszfalt-Gerla 8—1 (4—1)
Békés, 100 néző. V.: Pap L. G.: Római J. 3, Benedek, Kardos 2-2, Reszelő, ill. Szilágyi T. Jó: Római J., Kis J., Kubik, Benedek, ill. Gyebnár, Szilágyi T.
Kopárdi Imre, a Békés technikai vezetője: — Könnyelmű kezdés után, helyenként sziporkázó játékkal magabiztos győzelmet arattunk. Juhász Károly: — Nekünk ma magas volt ez az osztály.
B. P.

Zsadány—Okány 0—0
Zsadány, 100 néző. V.: Telek. Jó: Muntyán N., Muntyán L., Szabó A., Drozdik, Hegyesi, ill. Papp Cs., Papp B., Szabó F., Szabó L.
Muntyán Sándor: — Hiába irányítottuk végig a mérkőzést, ha nem tudunk gólt szerezni. Ha pedig szabályos gólt szerzünk, akkor az asszisztens téves intése után a játékvezető veszi el. Király Endre: — Igazságos döntetlen.
M. S.

Békéscsabai Előre U19—Medgyesbodzás 5—2 (1—1)
A 17. fordulóból pótolt mérkőzés. Békéscsaba, 50 néző. V.: Kékesi M. G.: Nagy R. 2, Kis R., Kacsala, Viczián, ill. Szivák, Vass. Jó: Kiszely, Tóth G., Kiss R., Tárnok, ill. Tenkes, Tóth, Gerda.
Szenti Zoltán: — A mérkőzés előtt azt terveztem, hogy nem cserélek, de a védelmünk nem így „gondolta”. Szivák Imre: — Olyan jóságosak voltunk a fiatalokkal, mint Bobby a Dallasban.
Sz. Z.

Kötegyán—Kunágota 2—1 (1—0)
B csoport. Kötegyán, 50 néző. V.: Szántai. G.: Csíkos 2, ill. Juhász. Jó: Nagy A., Bálint, Molnár, Csíkos, Iszáka, Borsi, ill. Sóstai, Pócsik J., Juhász, Multyán Cs., Berta.
Tóth Sándor: — Nagyon nehéz mérkőzésen, biztosan tartottuk itthon a három pontot. Multyán Lajos: — Ami kiállítás, az kiállítás! Ilyen gyenge játékvezetéssel még nem találkoztam, nem érdemeltünk vereséget.
Hadi Imre

Csárdaszállás—Gerendás 6—0 (3—0)
Csárdaszállás, 60 néző. V.: Szénási Gy. G.: Békési N. 3, Tanács 2, Kovács T. Jó: Békési N., Kovács T., Smiri, Szurovecz, ill. Hrabovszki, Mózes.
Kocsis Zsolt: — Jó játékvezetés mellett, egy sportszerű vendégcsapatot sikerült legyőznünk. Evanics István: — Az első félidei jobb játékával megérdemelten győzött a hazai csapat.
n K. Zs.

Szarvasi LSZK—Kevermes 2—2 (0—1)
Szarvas, 70 néző. V.: Krisán. Kiállítva: Nagy Zs. (Szarvasi LSZK, utolsó emberként szabálytalankodott) a 37. percben. G.: Roszik, Czigléczki, ill. Ottlakán, Bauer K. Jó: Tatár, Czigléczki, ill. Ottlakán, Bauer K.
Galát Pál: — Ismét emberhátrányban kezdtünk el focizni. Lantos Zoltán: — Mezőnyfölényünket nem tudtuk gólra váltani, megérdemelt pontosztozkodás.
Roszik György

Nagybánhegyes—Kamut 5—2 (4—0)
Nagybánhegyes. V.: Gebei. G.: Jegyinák, Bognár 2-2, Benyó, ill. Szűcs Zs., Bondár. Jó: Jegyinák, Bognár, Takács, Horváth, Benyó, ill. Szűcs Zs., Schäffer, Bondár.
Török András: — Végre berúgtuk a helyzeteinket, így megérdemelten nyertünk. Benyovszki Róbert: — Megérdemelt hazai győzelem.
Fudala György

Kétsoprony—Telekgerendás 7—1 (3—1)
Kétsoprony, 50 néző. V.: Zsiga. G.: Krizsán P. 3, Kékesi M., Krizsán D. 2-2, ill. Patka. Jó: Kékesi M., Morva, Krizsán D., Krizsán P., Petrovszki I. ill. Fabulya.
Ancsin Péter, mb. edző: — Bearanyoztuk a kétsopronyi sportszerető emberek hétvégéjét, a férfi és a női kézilabda-csapat után mi is hoztuk a hazait. Ránkli Ferenc: — A hét gólnál csak a három „muskétás” teljesítménye bosszantott jobban.
A. P.

Szarvasi FC II.—Kardos-Örménykút 3—1 (3—0)
A 26. fordulóból előrehozott mérkőzés, Szarvas, 50 néző. V.: Kundla. Kiállítva: Jansik (Kardos-Örménykút, gólba tartó labdába kézzel beleütött) a 8. percben. G.: Steigler 2, Markovics, ill. Vaskor. Jó: Steigler (a mezőny legjobbja), Darida N., Tóth P., ill. Viszkok, Vaskor.
Farkas Endre: — A rangadót nagyon jó játékkal az első félidőben sikerült megnyerni. Gombár György: — Az első tíz percben megpecsételődött a sorsunk.