2010.01.26. 20:06

Kézilabda: gólgazdag mérkőzésen nyertek a csabaiak

A Békéscsaba kedd esti győzelme a legjobb négy közé jutást jelentette a Magyar Kupában.

V. L.

ÉTV-Érdi VSE—Mondi-Békéscsabai Előre NKSE 30—35 (11—19)
Magyar Kupa női kézilabda-mérkőzés a négy közé jutásért, Érd, 400 néző. V.: Árokszállási, Janáky.

Érd: Megyes — Pilmayer, GYETVÁN 6, Sidó 1, Őri C. 5, SZRNKA 13 (4), Gálhidi. Cs.: Richter (kapus), PÁDÁR M. 5,, Török, Kaczur, László. Edző: Kedves László. Békéscsaba: Tóth Zs. — Bódi 6, Takács 1, CIFRA 5, Kisfaludy 1, Szekeres 5, KELEMEN 5. Cs.: Veress (kapus), Tóth K. 3, Szögi 1, NYIKOLAJENKO 8 (3), Kocsis, Gávai, Hajduch. Vezetőedző: Mátéfi Eszter.

Kiállítások: 6, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3.
Az eredmény alakulása: 10. p.: 2—6, 21. p.: 10—16, 42. p.: 18—23, 46. p.: 23—24, 51. p.: 24—31, 55. p.: 27—32.

A lila-fehérek kezdtek jobban és már a találkozó elején tudatosították a rutinos kézilabdázókat felvonultató NB I B-s érdiekkel, hogy győzni akarnak. Az első félidő közepén már hat góllal vezettek a vendégek.

A folytatásban is a csabaiak irányították a játékot nyolcgólos előnnyel zárták a félidőt. Fordulás után a lila-fehérek tartották a hat-nyolc gólos vezetést. Az érdiek nem adták fel és fokozatosan feljöttek, így a 46. percben egygólos békéscsabai előnynél (23—24) Mátéfi Eszter időt kért. Mindez hasznosnak bizonyult, hiszen a lila-fehér együttes ismét átvette az irányítást, jól védekezett, támadásban pedig rendre gólt szerzett, így az 50. percben 24—31 volt az állás.

A hajrában az érdiek még erősíteni tudtak, de a vendégek már nem engedték ki a kezükből a győzelmet, ami a legjobb négy közé jutást jelentette a Magyar Kupában.