2023.03.08. 23:00
Nemzetközi elismerést kapott a Gorenje
Nemzetközi fenntarthatósági minősítést, EcoVadis ezüstérmet kapott a Gorenje. A vállalat több mint harmincéves múltra tekint vissza a környezetvédelmi aktivitások területén, amit az elmúlt években társadalmi felelősségvállalási és etikai törekvések követtek. A Gorenje stratégiájának fontos elemei többek között a megújuló energia alkalmazása, a termékek tartósságának növelése és a munkavállalók testi-lelki jólétének biztosítása.
Az elnyert EcoVadis ezüstéremmel a Gorenje a világ legzöldebb vállalatai közé került. A háztartásigép-gyártó és az anyavállalata, a Hisense Europe stratégiája öt kulcsfontosságú területre összpontosít: a környezetvédelem, a fenntartható termékek és ellátási láncok kialakítása, a társadalmi felelősségvállalás, valamint az új, fenntartható üzleti modellek bevezetése.
Optimalizált energiafogyasztás
A törekvések fontos eleme az energiafogyasztás csökkentése, amely mind az irodai munkavégzés, mind a háztartási gépek előállítása és szállítása során megjelenik. A vállalat megújuló energiaforrásokat, napelemeket is alkalmaz az áramelőállításhoz, amelyet rendszeresen optimalizál, hogy csökkenjen az ökolábnyoma.
A Gorenje hazai környezetvédelmi aktivitásainak is köszönhetően az anyavállalat nagy előrelépéseket tett az elmúlt öt évben Európában, ugyanis a vízfogyasztást 38 százalékkal, az áramfogyasztást pedig 24 százalékkal csökkentette.
Fenntartható előállítás és termékek
A Gorenje a termékgyártás minden szakaszában törekszik a fenntarthatóságra. A vállalat mosogatógépeinek fejlesztése, tervezése és gyártása során például az iparág vezető szakértőivel együtt, a környezetre gondosan ügyelve dolgoznak: az anyagok kiválasztása, a környezetbarát technológiai eljárások alkalmazása, a kevesebb elektromos áram és víz felhasználása és az egyszerű szétszerelés mind ezt a fontos célt szolgálják. Mivel a termékek 160 országban kaphatóak, ezért fontos a fenntartható szállítás és ellátási láncok kialakítása is.
A Gorenje nagy háztartási készülékeinek 90 százaléka újrahasznosítható, lebomló anyagokból készül. Minden esetben szigorú teszteknek vetik alá az összes terméket annak érdekében, hogy növeljék az élettartamukat és a tartósságukat, illetve biztosítják a pótalkatrészek elérhetőségét és a termékek könnyű szervizelhetőségét.
Mindemellett, a gyártás során keletkező hulladékok nagymértékű újrahasznosítása is kiemelt cél. A vállalat tervei szerint 2024-ig a keletkező hulladékok 96 százalékát újrahasznosítják majd, emellett pedig 100 százalékban újrahasznosítható csomagolásokat használnak a jövőben.
Fókuszban a közösség
Az Ecovadis minősítéssel a vállalat társadalmi és etikai törekvéseit is elismerik.
A Gorenje több mint harmincéves múltra tekint vissza a környezetvédelmi aktivitások területén, amely kiegészült társadalmi és etikai elemekkel is. Ezáltal előmozdítják a társadalmi felelősségvállalást és aktívan támogatják a dolgozóikat, vevőiket és partnereiket.
A vállalatnál hangsúlyos a munkavállalók személyes és szakmai fejlődésébe való befektetés, így például segítik az egészséges munka-magánélet egyensúly és az aktív életmód kialakítását a munkavállalók körében.
Emellett, lehetőségeikhez mérten a rászoruló közösségeket is támogatják: már több éve adományoznak az ünnepek idején konyhai és háztartási gépeket jótékonysági szervezeteknek azzal a céllal, hogy modern, energiatakarékos gépekkel segítsék a nehéz helyzetben lévőket.
A Gorenje a jövőben folytatja a fenntarthatósági célok megvalósítását és továbbra is azon dolgozik, hogy minimalizálja a környezeti hatásokat, visszaadjon a közösségnek és pozitív hatást gyakoroljon a társadalomra és a környezetre.
A Gorenje a világ 160 országát szolgálja ki innovatív, energiahatékony és látványos tervezésű háztartási eszközeivel, 2018 óta a kínai Hisense leányvállalata.
Alapértékei az egyszerűség, a működési hatékonyság, a hosszú élettartam és a fenntarthatóság. A Hisense csoport tagjaként a Gorenje egy olyan rendkívüli gyártóvá vált, amely a piacon egyedülálló módon egyszerre kínál szórakoztató elektronikai termékeket és háztartási eszközöket.