Tenisz

2024.04.12. 22:25

Bondár Anna elődöntős

Bondár Anna győzött a svájci Bellinzonában zajló, 75 ezer dollár összdíjazású salakpályás női ITF-tenisztorna negyeddöntőjében.

Bondár Anna a svájci tornán először játszik nála magasabban rangsorolt ellenféllel. Fotó: MTI/AP

Fotó: Valentin Flauraud

A világranglistán elfoglalt 114. helyével a legjobb magyarként jegyzett játékos, akit a harmadik helyen emeltek ki a szervezők, pénteken a WTA-rangsorban 405. Susan Bandecchivel mérkőzött. A svájci teniszező egy nappal korábban, csütörtökön Udvardy Pannát búcsúztatta. Ezúttal magyar ellenfele volt a jobb, aki két szettben, másfél órás mérkőzésen verte őt 6:4, 6:4-re.
Bondár következő ellenfele az elsőként rangsorolt amerikai Kayla Day (WTA-86.) lesz.