Kosárlabda

2024.03.09. 11:54

Már az első félidőben eldőlt a csata

Rétestészta módjára nyúlik a program az NB II.-es férfi kosárlabda-bajnokság Keleti csoportjában. Bár csupán öt együttes alkotja a mezőnyt, a békési együttes öt hetes szünet után játszott ismét mérkőzést, január 28. után. A nyíregyházi kirándulásban azonban nem volt sok öröme a támadójátékban megmutatkozó jelentős különbség miatt.

A békési együttesben új játékosok is feltűntek a hosszú pihenő után. Fotó: Jenei Péter

NYÍKSE–Békési SZSK 81-48 (22-12, 18-5, 21-13, 20-18)
NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Nyíregyháza, 100 néző. Vezette: Vaszi, Takács Z.
Békés: Király 4, Balog Cs. 8/3, Szabó G. 4, Balogh Z. 14/3, Csonka. Csere: FODOR 12/12, Osgyáni 6, Váczi, Csonka, Nagy Cs., Barna, Beleznai. Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos. A Nyíregyháza legjobb pontszerzői: Verba 23/9, Kabongo 15/3, Uduoise 15/3, Balogh M. 10/3.
Az első számú pontgyárosát, Csorba Szabolcsot nélkülöző viharsarki alakulat nehezen vette fel az ideális fordulatszámot, a 8. percig mindössze két büntetőből volt eredményes (17-2). Mivel a második negyedben is csak elvétve tudott pontot szerezni, gyakorlatilag a szünetig eldőlt a meccs érdemi része. A folytatás sem nézett ki túl jól, a békésiek csupán az utolsó tíz percért dicsérhetők, amikor is Fodor Sándor tripláival tartani tudták a lépést a képzettebb házigazdákkal.
A bajnokság állása: 1. Tiszakécske 19 pont (10 mérk.), 2. NYÍKSE 18 (11), 3. Debrecen 16 (10), 4. Békés 7 (8), 5. Cegléd II. 8 (8).