Asztalitenisz

2023.07.21. 22:05

Balogh és Szántosi is elbúcsúzott

Pénteken délután a lengyelországi utánpótlás Európa-bajnokságon az ifjúsági lányoknál a 32 közé jutásért mérkőzött Balogh Ágnes Kira, a Békési TEAM játékosa.

Verasztó Lajos

Fotó: Shutterstock

Ellenfele a német Mia Griesel az U19-es világranglistán az 57. helyet foglalja el, így ő volt a találkozó esélyese. Az első szettben nagy küzdelemben 11:9-re nyert a német lány. A folytatásban egyre inkább kidomborodott Griesel nagyobb tudása, aki két 11:7-es játszma után a negyedikben 11:5-re győzött, így 4:0-ra hozta a mérkőzést, és megérdemelten jutott a legjobb 32 közé. Balogh Ágnes Kira pedig a 33–64. helyen zárt az Eb-n, és befejezte szereplését a kontinensviadalon.

Az ifjúsági fiúknál a 32 közé jutásért Szántosi Dávid a portugál Kong Rafael ellen állt asztalhoz. A magyar fiatal magabiztosan kezdett, az első két játszmát 11:6-ra nyerte. A harmadik szettben is a szarvasi játékos akarata érvényesült, 11:5-re győzött, és ezzel 3:0-ra vezetett. Ekkor csak kevesen hitték, hogy nem a 17 éves magyar játékos jut majd tovább, pedig ez történt. A negyedik játszmában erősített a portugál játékos 7:4-re elhúzott, Szántosi 10:10-re egyenlített, végül Kong 13:11-re nyert. Az ötödik szettben is Kong irányított, 8:2-es előnyre tett szert, és 11:4-re győzött. A hatodik játszmában 4:3-ra vezetett Szántosi, majd 8:8 lett az állás. A hajrában 12:11-es Szántosi előnyről fordított 14:12-re Kong, és ezzel 3:3-ra egyenlített. A döntő, hetedik szettben 3:0-ra vezetett Kong, majd 8:2-re elhúzott, és innen már nem volt visszaút, a remekül játszó portugál asztaliteniszező 11:2-re győzött a visszaesett magyar fiatal ellen, és 4:3-ra nyert, így ő jutott a legjobb 32 közé, Szántosi pedig elbúcsúzott a további küzdelmektől.