Labdarúgás - NB II

2023.05.21. 21:54

Érzékeny búcsú az NB II-től, kiesett a Békéscsaba

Nem tudta megragadni az utolsó lehetőséget és vereséget szenvedett vasárnap Ajkán és kiesett az NB II.-ből a Békéscsaba 1912 Előre labdarúgó-csapata.

Gajdács Pál [email protected]

A Tiszakécske elleni meccs után még élt a remény.

Fotó: Archív fotó

Csak és kizárólag a győzelem volt az elfogadható a Békéscsaba 1912 Előre számára a bajnokság harmadik helyezettjének otthonában, hogy esélye maradjon az osztályozóra (persze ehhez sem a Nyíregyházának, sem a Szentlőrincnek nem volt szabad három pontot szereznie). Ehhez képest Kenderes Zoltán visszakanalazása után Albert István közreműködésével már a 9. percben a lila-fehérek hálójában táncolt a labda. A gól után is inkább a hazaiak előtt adódott lehetőség, bár ha Ilyés jobban eltalálja a labdát, bevehette volna Horváth Dávid kapuját. Egyenlítés helyett jött az újabb ajkai gól, Zsolnai Richárd szép lövése révén. Továbbra is a bakonyiak irányították a játékot, sőt, ha Tóth Gergely közeli fejesét nem hárítja óriási bravúrral Póser Dániel, már behozhatatlan hátrányba kerülhetett volna az Előre. A szünet előtti pillanatokban ismét Tóth lőhetett volna gólt, de közeli próbálkozása után egy védő belelépett a labda útjába.

A második félidő békéscsabai góllal kezdődött, ami Czékus és Ilyés segítségével Máris Dominik nevéhez fűződött. Vérszemet kapott az Előre, több akciót is vezetett, egyben kockáztatott is, és egy hazai támadás végén előbb Doncsecz, majd Gaál lőhetett volna gólt, előbbi lövését Póser kitolta, utóbbi ismétlését egy védő vágta ki a gólvonalról.

A folytatásban növelhette volna az előnyét az Ajka, de Doncsecz és Tóth lövése is célt tévesztett, majd Dragóner közeli fejese után védett Póser.

Az eredmény nem változott győzött a bronzérmes és így a Dorog mellett a Békéscsaba búcsúzott az NB II.-től. Osztályozót játszik a Nyíregyháza, a Szentlőrinc és Kozármisleny.

A 2015–16-os idényben még az NB I-ben szereplő Békéscsaba a 2007–2008-as szezonban járt utoljára az NB III-ban.

FC Ajka–Békéscsaba 1912 Előre 2–1 (2–0)

Ajka, 1800 néző. V.: Derdák (Szécsényi, Máyer). Ajka: Horváth D. – Tóth G., Kenderes, Jagodics B., Présinger (Görgényi, 61.) – Vogyicska (Rabatin, 46.), Csizmadia Z. (Tajthy, 61.), Sejben, Zsolnai R. (Berzsenyi, 46.), Doncsecz – Gaál B. (Dragóner, 73.). Edző: Jeney Gyula. Békéscsaba: Póser – Puskás G. (Szalai D., 72.), Albert I., Bora, Mikló – Fazekas L., Máris (Kóródi, 64.), Ilyés T. (Zádori, 58.), Futó (Váradi, 64.), Horváth P. (Hamed, 58.) – Czékus. Megbízott vezetőedző: Pásztor József.

Sárga lap: Mikló 16., Fazekas a 20., Futó a 35., Albert a 93., Tajthy a 94. percben.

9. perc: Présinger ívelt be egy szabadrúgást, Zsolnai fejelte el a labdát, Kenderes pedig az alapvonalról visszakanalazta, Alberten megpattant, így a kapufa és Póser között átgurult a gólvonalon, 1–0.

26. perc: Csizmadia passzolta fel a labdát Zsolnainak, akire nem figyeltek a védők, aki kapura fordult, és senkitől sem zavartatva 15 méterről a bal alsóba gurított, 2–0.

48. perc: Fazekas ívelte előre a labdát, Czékus megcsúsztatta a felezőnél, Ilyés lefutotta Kenderest, majd önzetlenül Máris elé tálalt, aki 12 méterről a jobb alsóba passzolt, 2–1.

90+4. perc: Mikló kapta meg a második sárgáját, majd a pirosat, miután buktatta ellenfelét.

Jó: az egész csapat, ill. Póser, Fazekas L.

Jeney Gyula: – Nagyot küzdött a Békéscsaba, nekünk pedig feküdt az, hogy az ellenfélnek jönnie és támadnia kellett, így jó néhány helyzet adódott előttünk. Egyszer meginogtunk hátul, amiből szépítettek a vendégek, de azt gondolom, ez benne van, és ennek ellenére jó meccset játszottunk, amelyen kiszolgáltuk a közönségünket.
Pásztor József: – Két tizenegyest nem kaptunk meg, az egyik esetben ráadásul piros lap is járt volna az ajkai játékosnak. Ettől függetlenül jobban futballozott a hazai csapat, de ha az első félidőben emberelőnybe kerülünk, akkor egy teljesen más mérkőzést játszottunk volna. A folytatás kapcsán majd le kell ülni a tulajdonossal, ám az biztos, hogy én már nem szeretnék edzősködni, így nélkülem kell majd a csapatnak visszajutnia a másodosztályba.

További eredmények: Gyirmót–MTK Budapest 1–2, ETO FC Győr–Csákvár 2–2, Haladás–DVTK 0–2, Siófok–Kozármisleny 1–0, Soroksár–Mosonmagyaróvár 2–1, Tiszakécske–Budafok 1–0, Ajka–Békéscsaba, Pécs–Dorog 3–0, Kazincbarcika–Szentlőrinc 1–0, Nyíregyháza–Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1–3.