Kézilabda – NB I.

2023.02.16. 20:02

Előre NKSE: nem volt esély a váci bajnokin - videóval

Sima győzelmet aratott a nemzetközi kupaszereplő Vác az újonc Békéscsaba ellen a női élvonalban.

P. B.

Archív fotó: Bencsik Ádám

A masszív élcsapat Vác otthonában folytatta bajnoki szereplését a női kézilabda NB I.-ben újonc Békéscsabai Előre NKSE. Az előző két körben a Siófok és a Dunaújváros ellen egyaránt nagyszerű győzelmet arató lila-fehérek foghíjas kerettel vágtak neki az útnak a Dunakanyarba, Papp Bálint vezetőedző két kapus mellett 12 mezőnyjátékost tudott benevezni a csütörtök esti mérkőzésre. A huzamosabb ideje sérült balszélső Kukely Klára és a junior-Európa-bajnok kapus Szabó Dóra mellett ezúttal a beálló és csapatkapitány Giricz Laura, a jobbszélső AndróczkiFlóra és az átlövő Kiss-Walfisch Mercédesz is hiányzott.

Az első percekben úgy tűnt, a kiesett kerettagok nem okoztak zavart, tartotta a lépést a Csaba a váciakkal, a 15. perctől azonban egyre inkább nyílt az olló a felek között. Hiába variált és forgatta a felállást Papp, akadozott a vendéggépezet támadásban, miközben a Vác rendre megtalálta a megoldást az Előre védőfalával szemben, így a szünet előtti hajrához érve már héttel ellépett az elmúlt két idényben az Orosháza másodosztályú női együttesét irányító Herbert Gábor vezette pályaválasztó. A két Európa-liga-csoportforduló között lévő hazaiaknál bár korán kidőlt sérülés miatt az egyik kulcsember, Marincsák Nikolett, ez nem látszott a támadójátékukon – sokkal hatékonyabban és pontosabban kézilabdázott a váci együttes az első játékrészben.

Ellentétben a jó napot kifogó hazai hálóőrökkel ezúttal a kapuból sem érkezett segítség csabai részről, ezért a hátrány a második játékrészben csak tovább nőtt: a 37. percben Papp Bálint 11 gólos váci vezetésnél kért másodszor időt. A játék képe azonban mit sem változott a folytatásban, a hamar tetemes előnybe kerülő, a papírformát simán, sőt, fájdalmasan könnyen érvényesítő riválishoz nem tudott közelebb kerülni az ENKSE.

A két csapat jövő szerdán 18 órától ismét találkozik egymással a Magyar Kupa 4. fordulójában (ahol a tét a legjobb nyolc közé jutás) Békéscsabán.

Praktiker-Vác–EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 35–22 (18–11)

NB I.-es női mérkőzés. Vác, DKA-sportcsarnok, 120 néző.V.: Altmár, Horváth M.

Vác: Bukovszky – Diószegi 2, Ballai B. 3, Helembai F. 4, Kuczora 11(2), Marincsák, Schatzl Natalie 6 (1). Csere: Csizmadia F. (kapus), Kurucz Aida 2(1), Kovalcsik 3, Ferenczy F., Ballai A. 1, Bánfai K., Kovács Anikó 3. Vezetőedző: Herbert Gábor.

Békéscsaba: Razum – Horváth G. 3, Lanistanin 5, Bucsi 1, Mayer Sz., Gyimesi 2, Hajtai 1. Csere: Madera-Domokos (kapus), Termány, Bencsik 5, Török F. 1, Borbély M. 3, Vámosi 1 (1), Zsemberi. Vezetőedző: Papp Bálint.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–1. 6. p.: 3–4. 10. p.: 7–5. 15. p.: 10–7. 26. p.: 17–10. 41. p.: 24–12. 45. p.: 24–16. 53. p.: 30–17. Kiállítások: 0, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 2/1.

Papp Bálint.: – Abszolút megérdemelten győzött a váci csapat, amely minden tekintetben felülmúlt minket. Fájó a verség, mert hozzáállásban többet vártam volna a mi együttesünktől, emiatt hiányérzetem van. Helyenként mutattunk jó megoldásokat, de ennél többet szerettem volna visszakapni a pályán. Akkor is, ha vannak hiányzóink, ettől függetlenül elégedetlen vagyok, mert szerettem volna, ha többet hozunk ki ebből a mérkőzésből.