A Csorvás könnyedén, a Gyula nehezebben vette a megyei rangadót

Mutatjuk az NB II-es kézilabda-mérkőzések eredményeit.

/Fotó: Shutterstock illusztráció/

Csorvási SK–Orosházi NKC U22 32–17 (14–5)

NB II-es női mérkőzés. Női. Békéscsaba, 55 néző. V.: Hovány, Ubornyák. Csorvás: MIKE – Gyenes 4, Gelegonya 3, BARÁTH B. 11 (5), Baráth Zs., Kurucz 4, Valaczkai 1. Cs.: ZSIGA (kapus), Lipták, Biró R., Tóth-Greksza 2, Ivanics D., Lévai 2 (2), Major 2, Zahoránné 3 (1), Popol. Edző: Ivanics-Gyemó Anita, Baráth Lajos. Orosháza U22: Szőke – Csompora 1, Buczku, Révész 1, Bedron 2, Patkós, Balaskó 1. Cs.: Gedó (kapus), Kollár, Ladocsi 2, Jáhn 4 (1), Prozlik 1, Papp E. 4 (3), Szecskó 1. Edző: Nagy Ferenc. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 9/8, ill. 5/4. A rutinosabb és jobb hazai csapat, két kiváló csorvási kapusteljesítménnyel, ilyen gólkülönbséggel is megérdemelt győzelmet aratott a 8 serdülőjátékost szerepeltető, betegségek és sérülések által megtizedelt orosháziak ellen.

CZ-Gyulasport NKft.–Gyomaendrődi NKSE 25–20 (13–7)

Női. Gyula, 90 néző. V.: Nagy L., Szekeres. Gyula: Antal – Csapó-Kovács H. 2, Vólent 2, Fodor-Bottó, Hős K. 2 (2), Milyó 2, Szabó K. 1. Cs.: Madera-Domokos (kapus), Nagy P. 5, Kovács K. 1, Ladics 4, Papné-Lukoviczki 2 (2), Farkasinszki 2, Lukács 2, Kovács A. Németh Cs. Edző: Zöldi-Tóth Katalin. Gyomaendrőd: Botos – Dinya 1, Kereki N. 1, Mag 4 (2), Pomázi, Farkasinszki Z. 2, Farkasinszki M. 8. Cs.: Pintér 1, Urbán 3. Edző: Lakatos Tibor. Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 2/2. Tíz perc játék után 4–0-s hazai vezetést mutatott az eredményjelző. Mindkét oldalon igyekeztek nagy gondot fordítani a védekezésre és a kapusok is jól védtek. A gyulaiak az első félidőben hatgólos előnyt dolgoztak ki a mindössze 10 játékossal érkező Gyomaendrőd ellen. A hazaiak a jó hozzáállásuknak köszönhetően megérdemelten győztek a végén folyamatos gólkényszerben lévő vendégeik ellen.

Deszki SC–Szarvasi NKK 22–33 (8–15)

Női. Deszk, 22 néző. V.: Meinlinger, Szabadi. Szarvas: NAGY B. – Buzási 5, Balogh V. 4, HAJDU 5, Papp Zs. 5 (2), MAJOROS 10 (4), Paska. Cs.: Juhos, Skorka (kapusok), Jani, Kovács B., Nyerges, ÓVÁRI 3, Tasgyik, Trnyik 1, Száva. Edző: Száva Flórián. A Deszk legjobb dobója: Gercsó 6. Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 6/6. A mérkőzés elején a deszkiek birtokoltak előnyt, de a körülményekhez igazodva a szarvasiak kezdtek belelendülni és ledolgozva a hátrányt, a félidő végén már jelentős különbséggel vezettek. Fordulás után tovább nőtt az erőnléti és tudásbeli fölényben lévő jól védekező vendégek előnye. Az utolsó tíz percben a Körös-partiak valamennyi játékosa pályára lépett.

Az NB II-es női bajnokság állása

1. Kecskemét 28 pont (508–369, 15 mérkőzés), 2. Szarvas 24 (430–352, 15), 3. Bácsalmás 22 (493–392, 15), 4. Csorvás 22 (453–391, 16), 5. Gyula 20 (416–371, 15), 6. K. Szeged SE 19 (422–381, 15), 7. Hódmezővásárhely 13 (415–417, 15), 8. Deszk 12 (386–432, 15), 9. Orosháza U22 10 (383–409, 15), 10. Gyomaendrőd 10 (390–420, 15), 11. Mezőtúr 2 (361–533, 16), 12. XVI. Ker. KMSE 0 (339–529, 15).