Szenior úszás

2022.02.04. 15:44

Ezúttal is kitettek magukért a Békés megyeiek

A Szentesi Üdülőközpont Dr. Rébeli-Szabó József Városi Sportuszoda 50 méteres medencéje adott otthont a napokban a 7. Évindító Nemzetközi Szenior Összetett Sprint Úszóversenynek, melynek keretében az 1500 méteres gyorsúszásban az országos bajnoki címért ment a küzdelem.

Gajdács Pál

Tótkomlósi Rozmár Szenior Úszó Klub Egyesület tagjai

Az eseményen a verseny nyitott jellege miatt nemcsak hazai, hanem román, osztrák és szlovák úszók is indulhattak, összesen mintegy 250-en. A 40 részt vevő úszó egyesület között a szigorú Covid-előírások betartásával állhattak rajthoz a Tótkomlósi Rozmár Szenior Úszó Klub Egyesület, a Békéscsabai Szenior Úszó Egyesület és a gyulai Dr. Regele Károly Szenior Úszó Klub versenyzői is. Képviselőik közül az országos bajnokságon dr. Kocsor Ferencné győzött, négyen dobogós helyen zártak.

A férfiak összesített értékelésében 104 versenyző közül a legjobb Békés megyei a békéscsabai Csirmaz Sándor lett, aki 14. helyen végzett, az őt követő legjobb tótkomlósi Kancsó János lett, aki a 26. helyen zárt. A nőknél (69 résztvevő) a gyulai Fehér Edit 8., Murnyák Zsuzsanna 13. lett.

Dobogós eredmények. Férfiak. Országos bajnokság. VII. kcs. 1500 m gyors: 3. Csirmaz Sándor (Békéscsabai Szenior ÚE).

Évindító verseny. IV. kcs. 200 m hát: 3. dr. Tarr Béla (Békéscsabai Szenior ÚE). VI. kcs. 200 m hát: 1. Csomai Zsolt (Békéscsabai Szenior ÚE). VII. kcs. 50 m mell: 3. Csirmaz Sándor. 200 m hát: 2. Csirmaz Sándor. IX. kcs. 50 m gyors: 3. Kancsó János (Tótkomlósi Rozmár Szenior ÚKE). 50 m mell: 1. Kancsó János. 50 m pillangó: 1. Kancsó János.

Nők. Országos bajnokság. 1500 m gyors. VI. kcs. 2. Fehér Edit (Dr. Regele Károly Szenior ÚK). IX. kcs. 2. Murnyák Zsuzsanna (Dr. Regele Károly Szenior ÚK). X. kcs. 2. Sallai Katalin (Békéscsabai Szenior ÚE). XI. kcs. 1. dr. Kocsor Ferencné (Békéscsabai Szenior ÚE).

Évindító verseny. VI. kcs. 50 m gyors: 2. Fehér Edit. 50 m mell: 3. Fehér Edit. 50 m pillangó: 3. Fehér Edit. 200 m hát: 2. Fehér Edit. IX. kcs. 50 m gyors: 1. Murnyák Zsuzsanna. 50 m mell: 2. Murnyák Zsuzsanna. 50 m hát: 2. Murnyák Zsuzsanna. 50 m pillangó: 1. Murnyák Zsuzsanna. XI. kcs. 200 m hát: 1. dr. Kocsor Ferencné.